خانه » دانستنی پوکه معدنی » کدام پوکه معدنی با کیفیت تر است

کدام پوکه معدنی با کیفیت تر است

پوکه معدنی با کیفیت

با کیفیت ترین پوکه معدنی در سراسر ایران پوکه معدنی قروه است.

اساس تعیین کیفیت پوکه معدنی چیست؟

کیفیت پوکه معدنی با توجه به کاربرد بر اساس چگالی، درجه سختی و سایز پوکه معدنی است. مثلا در ساخت بتن و یا بلوک سبک هر چقدر چگالی پوکه معدنی کمتر و درجه سختی پوکه معدنی بیشتر باشد کیفیت آن بیشتر است.
اما در کل باتوجه به بیشتر مصارف پوکه معدنی مهمترین شاخص تعیین کیفیت پوکه معدنی، چگالی آن است.

بهترین پوکه از نظر چگالی کدام پوکه است؟

از بین پوکه صنعتی و پوکه معدنی بهترین پوکه از نظر چگالی پوکه معدنی است چون در اعماق زمین با فشار و دمای بیشتر در مدت زمان بیشتر تولید میشود که نتیجه این شرایط تخلخل بیشتر و چگالی کمتر ( چگالی به نسبت جرم به حجم گفته میشود فرض کنید دو تا سنگ داریم به وزن یک کیلوگرم چگالی سنگی کمتر است که حجم بیشتری داشته باشد.) در نتیجه پوکه معدنی بر خلاف ظاهرش براحتی بر روی آب شناور خواهد شد.
پوکه معدنی شناور
اما مابین پوکه های معدنی سراسر کشور ایران بنا به دلایلی زمین شناسی شرایط تولید پوکه معدنی با چگالی پایین را معادن پوکه معدنی شهرستان قروه دارد که با استفاده از این پوکه معدنی در مصالح ساختمانی میتوانید سازه های سبکتر از دیگر سازه ها داشته باشید.

بهترین پوکه از نظر درجه سختی کدام پوکه است؟

بازم پوکه معدنی با توجه به شرایط محیط تولید و مخصوصا مدت زمانی که این پوکه ها در دمای بالا می مانند از پوکه های صنعتی مقاوم تر هستند.
از نمونه میزان مقاوم بودن پوکه معدنی میتوان به این اشاره کرد که در مصالح دو سازه تاریخی کولوسئوم و پانتئون از پوکه معدنی استفاده شده است و یکی از مهمترین دلایل پایداری این آثار باستانی پوکه معدنی می باشد.
پانتئون
کولوسئوم
این درجه سختی بالای پوکه معدنی باعث ایجاد سازه های مقاوم در برابر بلایای طبیعی مثل زلزله خواهد شد.

متخلخل بودن پوکه چه فایده ای دارد؟

متخلخل بودن پوکه ها چه صنعتی چه معدنی باعث سبک تر شدن عایق بودن سازه ها میشود. از طرفی پوکه معدنی درجه تخلخل بیشتری نسبت به پوکه های صنعتی دارد پس بنابراین بهترین مصالح جهت ساخت سازه های سبک و عایق صدا گرما سرما پوکه های معدنی میباشند.

دریافت قیمت پوکه معدنی

خلاصه مطلب کیفیت پوکه

پوکه ای با کیفیت است که بیشترین درجه سختی کمترین چگالی را دارا باشد. با کیفیت ترین پوکه از بین پوکه های صنعتی و معدنی، پوکه معدنی می باشد.
با کیفیت ترین پوکه معدنی در ایران هم پوکه معدنی قروه است که دارای بالاترین میزان تخلخل و کمترین چگالی را نسبت به سایر پوکه معدنی ها دارد و از طرفی دارای درجه سختی برابر با مقاومترین پوکه معدنی را داراست.
با پوکه معدنی قروه میتوان سازه هایی محکم سبک و ضد زلزله و همچنین عایق صوت و دما ساخت.

جهت سفارش با کیفیت ترین پوکه معدنی قروه میتوانید با شماره تماس ۰۹۱۸۳۷۲۲۱۳۸ تماس حاصل کنید و یا به دفتر فروش شرکت مراجعه کنید.

5/5 - (3 امتیاز)

1 دیدگاه دربارهٔ «کدام پوکه معدنی با کیفیت تر است»

  1. اقا لینک مطلبو من پیدا نکردم.میشه راهنماییم کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *