خانه » انواع پوکه معدنی قروه 🌋 » پوکه نخودی سیاه

پوکه نخودی سیاه

پوکه معدنی نخودی
یک نوع پوکه وجود دارد که به نام پوکه نخودی سیاه مشهور است. ما با توجه به نیاز بازار دانستین که در این مقاله به معرفی و کاربردهای این پوکه بپردازیم.

پوکه نخودی

پوکه نخودی سیاه دارای مقاومت زیاد و وزن بسیار کمی می باشد.پوکه نخودی سیاه

پوکه نخودی سیاه چیست؟

پوکه نخودی سیاه یکی از انواع پوکه معدنی قروه است که سایز آن بین 5 الی 12 میلیمتر است.

پوکه سیاه چیست و چگونه تشکیل می‌گردد؟

یکی دیگر از انواع پوکه معدنی، پوکه نخودی نام دارد که در دو رنگ سیاه و سفید در معادن آتشفشان یافت می‌شود. پوکه معدنی نخودی سیاه حاصل فعالیت آتشفشان است. موادی که در هنگام بروز انفجار آتشفشان از درون زمین خارج می‌شوند به سطح زمین می‌آید و موجب تشکیل شدن پوکه نخودی می‌شوند. پوکه معدنی نخودی سیاه به پوکه ساختمانی مشهور است. زیرا این پوکه وزن پایین و مقاومت بالایی دارد از این رو در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پوکه معدنی نخودی در اندازه 8 تا 14 میلی‌متر در طبیعت موجود است. وزن پوکه نخودی سیاه 550 کیلوگرم در هر مترمکعب می‌رسد. پوکه معدنی نخودی سیاه بیشتر از هر پوکه معدنی دیگری در طول سال تولید می‌شود و همین تولید بالا موجب شده تا قیمت پوکه نخودی کاهش یابد و شما بتوانید با هزینه کمی پوکه نخودی را خریداری نمایید.

قدرت و خواص نخودی سیاه را دست کم نگیرید.

پوکه معدنی نخودی سیاهشاید از نظر شما هم پوکه نخودی سنگی معمولی به نظر برسد که تنها در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما این گونه نیست پوکه نخودی قدرت و خواص شگفت انگیزی دارد که همه را مجذور خودش کرده است. مثلا:
 1. در پوکه معدنی نخودی سیاه تخلخل فراوانی وجود دارد. تخلخل حالتی است کمیاب و بسیار مفید که موجب می‌شود ساختمان در زمستان گرم و در تابستان خنک باقی بماند.
 2. پوکه نخودی به دلیل اینکه در حرارت بسیار بالای آتشفشان تشکیل می‌شود خاصیت ضد حریق دارد. قدرت ضد حریق بودن پوکه معدنی نخودی سیاه موجب شده تا دمای ذوب این سبکدانه معدنی بالا برود و در هنگام بروز آتش‌سوزی ساختمان آسیبی نبیند.
 3. پوکه نخودی سرشار از مواد و املاح معدنی همچون: آهن، منیزیم، مس، روی و… است که در صورت تماس مستقیم با گیاهان این املاح معدنی را به آنان انتقال می‌دهد.
 4. قدرت و خواص چشم‌گیر دیگر پوکه نخودی، ضد باکتری بودن این پوکه معدنی است. ضد باکتری بودن این سنگ معدنی باعث شده تا در محلی که پوکه نخودی قرار دارد تحت هیچ شرایطی باکتری‌ها، آفت‌ها و حشرات موزی قادر نباشند که رشد کنند.
 5. پوکه معدنی نخودی سیاه به دلیل وزن کمی که دارد شکننده و سست به نظر می‌رسد. در حالی که پوکه معدنی نخودی سیاه از خاصیت نشکن برخوردار است و در برابر تمامی ضربات مقاوم است.
 6. پوکه معدنی نخودی سیاه در دسته موادی قرار می‌گیرد که هیچ‌گاه تحت هیچ شرایطی از بین نمی‌روند. پوکه نخودی مادام العمر است و تاریخ انقضاء ندارد.

چگونه می‌توان بهترین استفاده را از پوکه نخودی سیاه انجام داد؟

همانطور که در قسمت بالا خواندید پوکه نخودی سیاه قدرت و خواص شگفت انگیزی دارد. حال سوال اینجاست که چگونه می‌توان بهترین استفاده را از پوکه نخودی انجام داد؟ در پاسخ سوال گفته‌شده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 1. از پوکه معدنی نخودی سیاه می‌توان برای پر کردن شیب پشت‌بام ساختمان استفاده کرد. پوکه نخودی وزنی بسیار کمی دارد که در هنگام شیب بندی پشت‌بام با این پوکه معدنی وزن ساختمان کاهش می‌یابد و در صورت بروز زلزله به ساختمان آسیبی وارد نخواهد شد.
 2. یکی دیگر از بهترین استفاده‌ها از پوکه نخودی استفاده این محصول در کشاورزی است. شما می‌توانید پوکه نخودی را با خاک کشاورزی مخلوط کنید و در کنار گیاهانتان قرار دهید. با این کار هم از مصرف بی‌رویه آب جلوگیری کرده‌اید و هم گیاهان شما رشد بیشتری نسبت به قبل خواهند داشت.
 3. از دیگر استفاده‌های مهم پوکه نخودی می‌توان استفاده این محصول را در صنایع مختلف معرفی کرد.
به عنوان مثال
 1. صنعت پزشکی
 2. صنعت نساجی
 3. صنعت عمران و شهر سازی
 4. احداث تونل
 5. احداث سدهای آبی
 6. تصفیه آب فاضلاب

معرفی کاربردهای پوکه معدنی نخودی سیاه قروه

پوکه نخودی سیاه قروه دارای کاربردهای فراوانی است که ما به برخی از آنها در اینجا اشاره خواهیم کرد.

 1. پوکه نخودی به دلیل داشتن وزن کم و مقاومت بالا در شیب بندی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 2. در دارو سازی و پزشکی پوکه معدنی نخودی سیاه قروه نقش بزرگی را ایفاء می‌کند.
 3. در گلدان‌های خانگی برای جلوگیری از پوسیده شدن ریشه گیاهان از پوکه نخودی استفاده می‌کنند.
 4. در ساخت آبشارها و آب‌نماهای مصنوعی پوکه معدنی نخودی سیاه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 5. در تزئین دیوارهای تالارها، هتل‌ها، ساخت زیور آلات و… از پوکه نخودی سیاه قروه استفاده می‌شود.
 6. از پوکه نخودی سیاه قروه در ساخت مواد شوینده‌ای چون: صابون، شامپو و… استفاده می‌شود.
 7. در ساخت بلوک‌های سبک پوکه‌ای و دیوارهای آماده اصلی ترین ماده پوکه معدنی نخودی است.
 8. در صنعت ساخت پلاستیک، رنگ، لاستیک و… پوکه نخودی سیاه قروه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 9. یکی دیگر از کاربردهای پوکه معدنی نخودی سیاه استفاده این محصول در سنگشور کردن پارچه است.

کیفیت پوکه نخودی سیاه

کیفیت پوکه معدنی بر اساس وزن پوکه است هرچه وزن کمتر کیفیت بیشتر. کیفیت سنگ نخودی سیاه بصورتی است که وزن هر متر مربع ۵۵۰ الی ۶۵۰ است که از معادن احمد آباد استخراج میگردد.انواع پوکه معدنی قروه : – سنگ پوکه معدنی بادامی قروه: پوکه معدنی بادامی یکی از انواع پوکه معدنی قروه است که سایز آن بین 18 الی 26 میلیمتر است. – سنگ پوکه معدنی فندوقی قروه: پوکه معدنی فندقی یکی از انواع پوکه معدنی قروه است که سایز آن بین 10 الی 20 میلیمتر است. – سنگ پوکه معدنی نخودی قروه: پوکه معدنی نخودی یکی از انواع پوکه معدنی قروه است که سایز آن بین 5 الی 12 میلیمتر است. – سنگ پوکه معدنی عدسی قروه: پوکه معدنی عدسی یکی از انواع پوکه معدنی قروه است که سایز آن بین 3 الی 7 میلیمتر است. – سنگ پوکه معدنی ماسه‌ای قروه: پوکه معدنی ماسه‌ای یکی از انواع پوکه معدنی قروه است که سایز آن بین 0 الی 5 میلیمتر است. 

قیمت پوکه معدنی نخودی سیاه قروه

در این قسمت قصد داریم قیمت پوکه معدنی نخودی سیاه قروه را مورد بررسی قرار دهیم. متأسفانه قیمت دقیقی را نمی‌توان برای پوکه معدنی نخودی سیاه قروه اعلام کرد. زیرا این پوکه را در درجات مختلفی به بازار عرضه می‌کنند و قیمت هر درجه با دیگر درجات متفاوت است.در قیمت پوکه معدنی نخودی اولین پارامتری که مورد توجه است درجه سختی آن است و پس از آن:
 1. اندازه پوکه
 2. محل فروش
 3. محیط جغرافیایی

خرید پوکه نخودی سیاه

ظرف کم تر از ۴۸ ساعت بار خود را در مقصد تحویل بگیرید حمل بار با: تریلی های کمپرس و ده چرخجهت سفارش پوکه معدنی درجه یک قروه میتوانید با شمار ۰۹۱۸۳۷۲۲۱۳۸ تماس حاصل کنید و یا به دفتر فروش شرکت مراجعه کنید: جاده قروه – همدان سر سراهی دلبران باسکول شصت تنی فلاح
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.