خانه » دانستنی‌های پوکه معدنی 🌋 » پوکه معدنی کردستان

پوکه معدنی کردستان

پوکه معدنی کردستان

در مباحث قبلی با پوکه آشنا شدید و می‌دانید که پوکه به دو به صورت پوکه صنعتی و پوکه معدنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. حال در این مقاله قصد آشنا کردن شما با پوکه معدنی کردستان که در کشور خودمان و در شهر قروه تشکیل می‌شود راداریم. در ادامه با ما همراه باشید.

 

پوکه معدنی کردستان

پوکه معدنی همان‌طور که از اسمش پیدا است از معدن خارج می‌شود. در کردستان شهر قروه آتشفشان های متخلخل فعال و نیمه فعالی وجود دارد که از دهانه‌ی این آتشفشان‌ها گازهایی خارج می‌شود. این گاز پس از خارج شدن از آتشفشان به زمین می‌نشیند و بعد از چند ساعت تبدیل به سنگ پوکه خواهد شد. در زمان سرد شدن، نوعی گاز از پوکه خارج می‌شود که باعث اسفنجی شدن پوکه معدنی کردستان می‌شود.

سنگ پوکه کردستان

سنگ پوکه کردستان بعد از سرد شدن به صورت ریز و درشت روی زمین می‌ریزد. افرادی پوکه‌ها موجود روی سطح زمین را جمع‌آوری می‌کنند و بعد از اینکه در کارخانه‌ها مورد بررسی و به شکل‌های گوناگون ایجاد کردند، به بازار عرضه می‌کنند. پوکه معدنی کردستان بهترین جایگزین برای شن و ماسه است. زیرا هم‌وزن کمتری دارد و هم‌درجه سختی بالایی دارد.

پوکه معدنی استان کردستان

انواع پوکه معدنی کردستان

به جرئت می‌توان گفت پوکه معدنی کردستان یکی از بهترین نوع پوکه در ایران است. به دلیل کاربرد بالایی این نوع پوکه را در سایزها و نوع‌های مختلف به بازار عرضه‌ام یک‌اند که عبارتند از:

 

پوکه عدسی

پوکه عدسی نوعی پوکه معدنی کردستان است که در اندازه 3 تا 7 میلی‌متر مورد استفاده قرار می‌گیرد. هرچه اندازه این پوکه کوچک‌تر باشد کاربرد آن بیشتر است.

 

پوکه نخودی

پوکه نخودی در اندازه 5 تا 10 میلی‌متر به بازار عرضه می‌شود و از این پوکه برای اتصال طبقات یک ساختمان چندین طبقه استفاده می‌کنند.

 

پوکه سیاه

پوکه سیاه وزن بسیار کمی نسبت به سایر پوکه‌های معدنی کردستان دارد و اغلب به رنگ‌های سیاه، قهوه‌ای و خاکستری مشاهده می‌شود.

 

پوکه ماسه‌ای

پوکه ماسه‌ای کوچک‌ترین اندازه را نسبت به سایر پوکه‌ها دارد و در اندازه 1 تا 5 میلی‌متر مشاهده می‌شود. از این پوکه برای ساخت بلوک‌های سقفی استفاده می‌شود.

 

پوکه پومیس

این نوع پوکه برخلاف سایر پوکه‌ها جنس بسیار نرم و آهکی دارد. اغلب این پوکه به رنگ سفید مشاهده می‌شود.

 

پوکه فندوقی

پرکاربردترین نوع پوکه فندوقی است که از آن برای شیب‌دار کردن سقف استفاده می‌کنند. این پوکه عایق بسیار مناسبی برای صوت و گرما است.

 

پوکه بادامی

پوکه بادامی بیشترین اندازه را نسبت به سایر پوکه‌ها دارد و در اندازه 18 تا 25 میلی‌متر به چشم می‌خورد. این نوع پوکه به پوکه سقف زنی مشهور است.

دریافت قیمت پوکه معدنی

کاربرد پوکه معدنی کردستان

  1. از پوکه معدنی کردستان در ساخت بلوک‌های سیمانی استفاده می‌شود.
  2. از پوکه معدنی کردستان برای ساخت پیش سازه‌های ساختمانی استفاده می‌شود.
  3. از این پوکه برای تزئین دیواره‌های داخلی، تالارها، آب نماهای مصنوعی و غیره استفاده می‌شود.
  4. پوکه معدنی کردستان جزء بهترین مصالح برای ساخت شیب پشت‌بام و اتصال طبقات با یکدیگر است.
  5. در ساخت موزاییک، تونل‌ها، تصفیه خانه‌ها و غیره از پوکه معدنی کردستان استفاده می‌شود.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.