خانه » دانستنی‌های پوکه معدنی 🌋 » پوکه معدنی به انگلیسی

پوکه معدنی به انگلیسی

پوکه معدنی به انگلیسی

در این مبحث هدف ما در ابتدا یادآوری پوکه معدنی، انواع پوکه معدنی، پوکه معدنی به انگلیسی و غیره است. اگر سوال و نیز مشاوره‌ای درباره پوکه معدنی قروه دارید با ما تماس بگیرید.

پوکه معدنی چیست؟

زمانی که مواد مذاب به سطح زمین میرسند در اثر عوامل و شرایط محیطی تبدیل به نوعی سنگ می شوند که به پوکه معدنی معروف هستند. این سنگ‌ها توسط انسان کشف شد و توانستند از آن در صنایع مختلف همچون کشاورزی و مصالح ساختمانی استفاده کند.

انواع پوکه معدنی

پوکه معدنی به دلیل کاربردهای فراوان و مصارف گوناگون در ابعاد مختلف به بازار عرضه می‌شود تا همگان بتوانند از این سنگ معدنی استفاده بهینه کنند. تنوع در پوکه معدنی بسیار زیاد است. در ادامه انواع پوکه معدنی را معرفی می کنیم.

 1. پوکه فندوقی
 2. پوکه ماسه‌ای
 3. پوکه سیاه
 4. پوکه نخودی
 5. پوکه بادامی
 6. پوکه پارمیس
 7. پوکه عدسی

پوکه معدنی به زبان انگلیسی

ویژگی‌های پوکه معدنی

 1. پوکه معدنی به دلیل وجود آمدن در آتشفشان تحمل سختی بالایی دارد و از آن می‌توان در تمام سازه‌ها استفاده کرد.
 2. پوکه معدنی عایق مناسبی برای صدا و صوت هستند. به همین دلیل در ساخت سازمان‌های اداری از پوکه معدنی استفاده می‌شود.
 3. پوکه‌های معدنی برای کشاورزی نیز مناسب هستند، زیرا املاح معدنی را با خود به همراه دارد.
 4. در ساخت بلوک، موزاییک، آسفالت و غیره می توانید از پوکه معدنی استفاده کنید.

دریافت قیمت پوکه معدنی

مفاهیم پوکه معدنی به انگلیسی

The mineral casing

در حقیقت The mineral casing همان سنگ پوکه معدنی است.

Parmis

نوعی پوکه معدنی است که از جنس آهک هستند. به دلیل جنس نرم آن‌ها نمی‌توان تنهایی از آن‌ها استفاده کرد باید با پوکه سیاه مخلوط شوند تا بتوان از آن‌ها استفاده کرد.

Scoria

از پوکه استخراج‌شده با توجه به شرایط و اندازه‌شان در کارهای مختلف استفاده می‌کنند. مقدار بسیار کمی از این پوکه‌ها دیگر قابل‌استفاده نیست که به آن‌ها تفاله پوکه (Scoria)می‌گویند. از این تفاله برای آسفالت کردن کوچه‌ها و خیابان‌ها استفاده می‌کنند.

Pumice

نوع دیگری از پوکه معدنی pumice نام دارد. از این پوکه در قدیم برای تمیز کردن منزل مورد استفاده قرار می‌گرفت. ولی امروزه تنها کاربرد Pumice، استفاده به‌عنوان سنگ‌پا است. این پوکه سلول‌های مرده کف پا را جدا می‌کند و موجب طراوت و شادابی پوست می‌شود.

Structural blocks

از پوکه معدنی یک نوع مصالح ساختمانی به نام بلوک به وجود می‌آوردند. این نوع بلوک به دلیل وزن پایین پوکه بسیار سبک است. امروزه برای چیدن دیوارهای داخلی و خارجی اغلب از بلوک پوکه‌ای استفاده می‌شود.

Volcano

منظور ازvolcano کوه‌های آتشفشان است. از این کوه‌ها مواد معدنی مثل پوکه معدنی خارج می‌شود.

Roof slope

در حقیقت منظور ما از  Roof slope همان شیب بندی سقف ساختمان است. برای شیب بندی سقف ساختمان از پوکه معدنی بادامی استفاده می‌کنند که به پوکه سقفی نیز معروف است.

Mineral

پوکه معدنی به دلیل خارج شدن از معدن املاح و مواد معدنی زیادی با خود به همراه دارد. پس تنها برای ساخت‌وساز مورد استفاده قرار نمی‌گیرد بلکه در کشاورزی و باغداری برای رشد بیشتر گیاهان از پوکه معدنی استفاده می‌شود.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.