خانه » انواع پوکه معدنی قروه 🌋 » پوکه معدنی بادامی قروه

پوکه معدنی بادامی قروه

پوکه معدنی بادامی
پوکه معدنی بادامی قروه فلاح
پوکه معدنی بادامی قروه هوشنگ فلاح

پوکه معدنی بادامی چیست؟

پوکه معدنی دارای انواع مختلف و کارکردهای متنوعی است، به همین جهت برای دسته بندی راحت تر پوکه‌ها را بر حسب سایز از هم تفکیک می‌کنند که در این پست قصد داریم به پوکه معدنی بادامی قروه که یکی از انواع پوکه معدنی قروه است بپردازیم. پوکه معدنی بادامی به پوکه‌هایی گفته می‌شود که دارای سایزبندی بین 18 الی 26 میلیمتر هستند.

پوکه بادامی احمدآباد

کیفیت پوکه بادامی قروه

کیفیت پوکه معدنی هم مانند سایر محصولات برای سنجش کیفیت دارای پارامترهای خاصی است که با توجه به مصرفی که دارید باید پوکه مناسب خود را تهیه و خریداری کنید یکی از مهم‌ترین پارامترهای کیفیت بر اساس وزن پوکه است در واقع هرچه وزن پوکه های معدنی کمتر باشد از کیفیت بیشتری برخوردار هستند.
کیفیت پوکه بادامی قروه در مقایسه با خیلی از پوکه های استخراج شده بالا است زیرا وزن هر متر مربع پوکه معدنی  قروه حدود ۵۰۰ الی ۶۰۰ کیلوگرم است که از معادن واقع در احمد آباد استخراج می‌گردد.

پوکه بادامی احمدآباد

پوکه بادامی احمدآباد به پوکه‌ معدنی که از معدن واقع شده در روستای احمد آباد واقع در شهرستان قروه استان کردستان استخراج می‌شوند گفته می‌شود. کشور ما دارای معادن متفاوتی از سنگهای آتشفشانی است که سنگ های هر معدن متناسب با شرایط و ساختاری که دارند کیفیت و کاربردهای متفاوتی دارند که گفته می‌شود یکی از بهترین پوکه های استخراج شده پوکه های بادامی احمدآباد قروه هستند که تنوع بالایی هم دارند یک نوع پرکاربرد پوکه های احمد آباد پوکه معدنی بادامی سیاه رنگ قروه است.

پوکه بادامی سیاه قروه

پوکه بادامی سیاه قروه یکی از انواع سنگ پوکه معدنی قروه است که خاطر رنگ سیاه آن به آن پوکه بادامی سیاه قروه گفته می‌شود. در واقع در ایران دو رنگ پوکه های سیاه یا اسکریا و پوکه‌های سفید یا پومیس هستند. که پوکه سیاه رنگ معمولا در شهرستان قروه به وفور یافت می‌شود و می‌توان گفت 80 درصد پوکه مورد نیاز در کشور از معادن قروه کردستان استخراج می‌شوند. علاوه بر رنگ ظاهری این دو نوع پوکه از نظر مقاومت تفاوت‌هایی دارند در واقع پوکه معدنی سیاه به علت داشتن بافت زبر و سخت، کاربردهای فراوانی در تولید بلوک پوکه ای سبک، در ساختمان سازی و…. دارد.از طرفی پوکه سفید  یا پومیس به دلیل استحکام پایین و بافت نرمتر بیشتر به عنوان تزیین در فضای سبز و گل فروشی‌ها کاربرد دارد و یا با پوکه سیاه ترکیب می‌شود.

پوکه معدنی بادامی سیاه قروه

ویژگی‌های پوکه معدنی بادامی قروه:

وزن مخصوص کم پوکه بادامی قروه

فروش پوکه معدنی بادامی سیاه سبک با وزن بسیار پایین که بدلیل فضاهای خالی درون آن می باشد. وزن مخصوص این نوع پوکه معدنی بادامی سیاه فلاح بین ۵۰۰ الی ۶۰۰ گرم در هر متر مکعب می باشد. وزن مخصوص بتن سبک تولید شده با سنگ پوکه سیاه بادامی قروه در حالت غیر متراکم ۷۰۰ گرم و در حالت متراکم ۹۵۰ گرم بر متر مکعب است.

عایق بودن پوکه بادامی قروه

پوکه معدنی بادامی سیاه قروه عایق بسیار خوب حرارت و گرما و صوت می‌باشد. پوکه معدنی بادامی سیاه قروه به دلیل وجود حفره با ساختار سلولی و فضاهای خالی موجود در سبک دانه پوکه معدنی سیاه سبب استهلاک صوت پس از برخورد با آن می گردد.

تراکم ناپذیری پوکه بادامی قروه

برای تست ویژگی تراکم ناپذیری پوکه بادامی سیاه قروه آنرا زیر فشارهای ثابت و متناوب قرار دادیم، تاثیری بر ظاهری و میزان فضای خالی درون آن نداشته و سبب تراکم سبک دانه نمی شود.

جذب آب مناسب پوکه بادامی قروه

بسته بودن منافذ داخلی دانه پوکه و عدم ارتباط با سطح دانه (عدم وجود حفره در سطح و یکپارچه بودن ) سبب کاهش میزان جذب آب نسبت به سایر دانه های طبیعی و کاهش مضرات این ویژگی گردیده است.

عمر مفید پوکه بادامی قروه

عمر مفید بیش از ۱۰۰ سال این دانه های پوکه بادامی سیاه چندین برابر انواع پوکه معدنی بی کیفیت می باشد. یکی از دلایل عمده مصرف این محصول در دنیا عمر بالای آن می باشد.مقاوم در برابر آتش و یخ زدگی است.

پوکه بادامی سیاه قروه

کاربرد پوکه معدنی بادامی

پوکه معدنی بادامی احمدآباد در صنعت‌ها و به شیوه‌های بسیار زیادی کاربرد دارد، که شناخته شده‌ترین کاربرد آن و بیشترین کاربرد این نوع  از پوکه در شیب دار کردن سقف ساختمانها و هم سطح نمودن کف طبقات است. زیرا پوکه معدنی به دلیل اینکه در دمای بالای زیر زمین تولید می‌شوند دارای سختی و مقاومت بالایی هستند و با جایگزین کردن آنها سازه‌های محکمتری خواهید داشت.
مواد دیگر کاربرد پوکه بادامی قروه عبارتند از:
– استفاده در ساختمان شامل تولید بلوک سبک ، کف سازی سقف و شیب بندی بام ، بتن سبک سازه ای ، روف گاردن
– استفاده در کشاورزی بعنوان خاک سبک و حفظ کننده رطوبت خاک، گلدان و فضای سبز آپارتمانی
– استفاده در راه سازی بعنوان بستر یا روسازی، ساخت تونل، سد سازی
– استفاده در محیط زیست بعنوان عنصر تصفیه کننده آب و فاضلاب
– استفاده بعنوان پرکننده و زهکش سبک در ساختمان های پایین تر از سطح زمین، بندر سازی و تونل سازی

نامهای دیگر پوکه معدنی بادامی قروه عبارتند از: پومیس بادامی سیاه، سنگ پوکه بادامی سیاه، پوکه سقف، پوکه سقف زنی، پومیس بادامی، پوکه بادامی و…

خرید پوکه معدنی بادامی قروه

جهت خرید پوکه معدنی بادامی از شهر قروه و دریافت آن در ظرف کم تر از ۴۸ ساعت در مقصد با ماشین: تریلی های کمپرس و ده چرخ
جهت سفارش و مشاوره خرید پوکه بادامی با شماره‌های زیر تماس بگیرید:
حاج هوشنگ :09183722138
قروه پوکه پیشرو در ارائه خدمات و ارسال بارهای ترانزیتی در سراسر کشور

دریافت قیمت پوکه معدنی

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.