خانه » انواع پوکه معدنی قروه 🌋 » پوکه فندوقی سیاه

پوکه فندوقی سیاه

پوکه فندوقی سیاه

پوکه فندوقی سیاه یکی از انواع پوکه معدنی قروه است که سایز آن بین 10 الی 20 میلیمتر است. برای آشنایی با پوکه معدنی چیست مقالات دیگر سایت را مطالعه بفرمایید. 

پوکه فندوقی سیاه

پوکه فندوقی سیاه:

سنگ پوکه فندوقی سیاه کاربرد بسیاری دارد،بیشترین کاربرد پوکه فندوقی سیاه در شیب دار کردن سقف ساختمانها و هم سطح نمودن کف طبقات استفاده می‌شود.
با جایگزین کردن سنگ معدنی فندوقی سیاه بجای مصالح مشابه در ساختمان سازی وزن ساختمان خود را کاهش دهید.
پوکه معدنی فندقی سیاه به دلیل اینکه در دمای بالای زیر زمین تولید می‌شوند دارای سختی و مقاومت بالایی هستند. که با جایگزین کردن آنها ساختمان و سقف محکمتری خواهید داشت.

 

پوکه معدنی فندوقی سیاه قروه چیست؟

در استان کردستان حوالی شهر سنندج منطقه‌ای به نام قروه وجود دارد. در این منطقه شاهد وجود آتشفشان های فعالی هستیم که در برخی از فصول سال دچار انفجار می‌شوند و مواد درون هسته زمین از آن‌ها خارج می‌شود. با خارج شدن مواد درون هسته زمین و آمدن به سطح زمین پوکه معدنی فندوقی سیاه را به وجود می‌آورند.

پوکه فندوقی سیاه قروه جنسی سیلکانی دارد و از تخلخل بالایی تشکیل شده است. این پوکه معدنی وزن بسیار کمی دارد بطوری که وزن آن با یک پر برابری می‌کند و برخلاف وزن کم از مقاومتی بالاتر از آهن و فولاد برخوردار است.

پوکه معدنی فندوقی سیاه به رنگ‌های سیاه متمایل به قهوه‌ای و سیاه متمایل به خاکستری دیده می‌شود و اندازه‌ی این پوکه بین 8 تا 16 میلی‌متر است. این نوع پوکه کاملاً شبیه به پوکه معدنی نخودی سیاه است بطوری که بین این دو پوکه هیچ تفاوتی را نمی‌توان یافت.

دریافت قیمت پوکه معدنی

خصوصیات سنگ پوکه فندوقی:

پوکه فندوقی سیاه عایق بسیار خوب حرارت و گرما و صوت می‌باشد. به همین دلیل برای محاسبه عایق بودن پوکه فندوقی آن را به آزمایشگاه مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن بردیم که نتیجه آزمایش نشان داد که ضریب هدایت حرارتی پوکه سیاه قروه را w/mc 09/0 -101/0 نشان می دهد.
پوکه فندوقی سیاه به دلیل وجود حفره با ساختار سلولی و فضاهای خالی موجود در سبک دانه پوکه فندوقی سیاه سبب استهلاک صوت پس از برخورد با آن می گردد.
برای تست ویژگی تراکم ناپذیری سنگ پوکه فندوقی سیاه آن را زیر فشارهای ثابت و متناوب قرار دادیم، تاثیری بر ظاهری و میزان فضای خالی درون آن نداشته و سبب تراکم سبک دانه نمی شود.

پوکه فندوقی سیاه

چند ویژگی مهم پوکه معدنی فندوقی سیاه قروه

در این قسمت به چند ویژگی مهم پوکه معدنی فندوقی سیاه خواهیم پرداخت. این ویژگی‌ها عبارتند از:

  1. نارسایی پوکه فندوقی قروه سیاه در برابر سرما، گرما و صوت
  2. غیر قابل فاسد شدن پوکه معدنی فندوقی سیاه
  3. جلوگیری از به وجود آمدن حشرات و آفت‌های مزاحم در پوکه سیاه فندوقی قروه
  4. ضد حریق بودن پوکه معدنی فندوقی سیاه
  5. پوکه سیاه فندوقی ضد ضربه و نشکن بوده است.
  6. وزن کم
  7. دارا بودن تنوع رنگ و اندازه در این پوکه فندوقی
  8. و….

مواد دیگر کاربرد پوکه فندوقی سیاه عبارتند از:

– استفاده در ساختمان شامل تولید بلوک سبک ، کف سازی سقف و شیب بندی بام ، بتن سبک سازه ای ، روف گاردن
– استفاده در کشاورزی بعنوان خاک سبک و حفظ کننده رطوبت خاک، گلدان و فضای سبز آپارتمانی
– استفاده در راه سازی بعنوان بستر یا روسازی، ساخت تونل، سد سازی
– استفاده در محیط زیست بعنوان عنصر تصفیه کننده آب و فاضلاب فروش پوکه معدنی
– استفاده بعنوان پرکننده و زهکش سبک در ساختمان های پایین تر از سطح زمین، بندر سازی و تونل سازی

دانه های پوکه فندوقی به روشهای گوناگون می توانند با مواد قیری مخلوط شوند. از اختلاط این سبک دانه‌ها با امولسیون‌های قیر، نوع پوشش مناسب برای جایگزینی بتن بام به دست می آید.

مخلوط پوکه فندوقی سیاه با قیر روانی قابل قبول دارد و می‌تواند مستقیم پمپ شود و مورد استفاده قرار بگیرد.
همچنین می توان با همین سبک دانه‌های پوکه معدنی سیاه فندوقی، آسفالت گرم ساخت.

روش تهیه همانند آسفالت گرم معمولی است. اما تمام یا بخشی از ریزدانه سبک با ماسه شکسته جایگزین می شود تا مقاومت بیشتری حاصل شود.

مخلوط حاصل دارای ویژگی های خوبی از نظر زه‌کشی بوده و دارای مقاومت مناسبی در برابر بارهای ناشی از آمد و شد می باشد. وزن فضایی مخلوط های قیری و پوکه معدنی سیاه فندوقی می تواند کمتر از ۱۰۰۰ kg /m3 باشد.

خرید پوکه معدنی فندوقی سیاه قروه

خرید پوکه معدنی فندوقی سیاه قروه را می‌توانید به دو صورت حضوری و اینترنتی انجام دهید. تنها نکته‌ای که در خرید پوکه معدنی فندوقی سیاه باید دقت کنید این است پوکه فندوقی سیاه قروه را متناسب با نیازتان خریداری نمایید و به یاد داشته باشید که هرچه حفره‌های پوکه فندوقی سیاه بیشتر باشد از کیفیت بیشتری نیز برخوردار است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.