خانه » دانستنی‌های پوکه معدنی 🌋 » پومیس بسته بندی شده

پومیس بسته بندی شده

پومیس بسته بندی شده

همانطور که در مطالب پیشین خواندید پومیس یکی از انواع پوکه معدنی است که رنگی روشن و جنسی آهکی دارد. در این مقاله قصد داریم مروری کوتاه بر مفاهیم پومیس را داشته باشیم و بطور مفصل درباره پومیس بسته بندی شده به گفتگو خواهیم پرداخت و مزایای بسته پومیس نیز ذکر خواهد شد. در ادامه با ما همراه باشید با کاربردهای پومیس بسته بندی شده و عوامل تأثیر گذار بر روی قیمت آن آشنا خواهید شد.

پومیس چیست؟

پومیس یکی از انواع پوکه معدنی است که از مواد مذاب فوران شده از آتشفشان فعال به وجود می‌آید. زمانی که این آتشفشان ها شروع به فوران کنند مواد مذاب از آن‌ها خارج می‌گردد و با نشستن مواد مذاب به زمین پومیس پدید می‌آید. پوکه پومیس از ساختار سیلیکاتی تشکیل می‌گردد، دارای ظاهری شبیه به شیشه  است و به رنگ‌های سفید، خاکستری، صورتی، زرد کمرنگ و یا قهوه ای در طبیعت دیده می شود. همچنین وجود تخلخل در پومیس بسیار زیاد است و همین امر باعث شده تا پومیس عایق مناسبی برای سرما، گرما و صوت باشد. خصوصیت بسیار جالب پومیس این است که هر چه پومیس بزرگتر شود وزن آن کاهش می‌یابد. سنگ پومیس، سیلیکات آلومینیومی با خاستگاه آذرین و ساختمانی حجره ای و متخلخل دارد. این سنگ اسفنجی سبک وزن که در فوران های آتشفشانی انفجاری تشکیل می شود، دارای شبکه ای از حباب های گازی در شیشه آتشفشانی و کانی هاست که از انواع مختلف ماگما مانند ماگماهای بازآلتی، آندزیتی، داسیتی و ریولیتی شکل می گیرد.

پامیس بسته بندی شده

پومیس بسته بندی شده

مهندسین صنعت و معدن و مهندسین عمران با تحقیق و پژوهش‌های فراوان به این موضوع دست یافتند که با بسته بندی کردن پومیس استفاده از آن آسان می‌گردد. بسته بندی پومیس در چند مرحله صورت می‌گیرد. این مراحل عبارتند از:

 1. در اولین مرحله بارگیری پومیس را در مکانی که تولید شده است را در پیش خواهی داشت.
 2. بعد از بارگیری و انتقال پومیس به کارگاه، نوبت به پر کردن کیسه‌های مخصوصی که از قبل برای پر کردن پومیس آماده شده است، می‌رسد.
 3. بعد از پر کردن کیسه‌ها از پومیس نوبت به دوخت درب کیسه‌ها می‌رسد.
 4. بعد از دوخت درب کیسه‌های پومیس، نوبت به ثبت و شمارش آن‌ها می‌رسد.
 5. هنگامی که عملیات ثبت و شمارش به پایان رسید پومیس بسته بندی شده آماده ارسال به مراکز فروش در ایران و در کشورهای توسعه یافته است.

پوکه معدنی بسته بندی شده تحولی نوین در دنیای فروش پوکه معدنی ایجاد کرد. در پومیس بسته بندی شده هر نوع پوکه در اندازه‌های گوناگون در کیسه‌های کاملا مستحکم قرار می‌گیرد و مشخصات پوکه اعم از: وزن، نوع پوکه، کاربرد پوکه و غیره روی کیسه‌ی پوکه معدنی حک می‌شود. مشتریان می‌توانند با توجه به کاربرد پوکه و با توجه به نیازشان پوکه معدنی خود را انتخاب کرده و سپس از آن استفاده می‌کنند.

دریافت قیمت پوکه معدنی

خصوصیات منحصر به فرد پومیس بسته بندی

 1. پومیس در بسته‌های گوناگون به بازار مصرف عرضه می‌شود.
 2. شمارش و اندازه گیری پومیس بسته بندی شده بسیار آسان است.
 3. در هر سایز و اندازه‌ای می‌توانید پومیس بسته بندی را خریداری کنید.
 4. تمامی مشخصات پومیس بسته بندی بر روی کیسه پومیس ثبت شده است.
 5. حمل و نقل پومیس بسته بندی بسیار آسان است و بدون استفاده از وسایل نقلیه می‌توانید آن را حمل کنید.
 6. درجه کیفیت پومیس بسته بندی بر روی جلد آن ثبت شده است.
 7. کیسه پومیس بسته بندی کاملاً مقاوم است و امکان پاره شدن آن وجود ندارد.
 8. در هنگام خرید پومیس بسته بندی دیگر نیازی به وزن کردن آن نیست و به راحتی در زمان کوتاهی می‌توانید پومیس مورد نظرتان را تهیه و خریداری نمایید.

موارد استفاده از پومیس بسته بندی شده

 • پومیس دارای وزن کمی است به همین دلیل از آن برای ساخت بتن های ساختمانی استفاده می شود.
 • از پومیس می توان برای تصفیه آب استفاده کرد.
 • همانطور که می دانید پومیس دارای استحکام بالایی است به همین دلیل برای استحکام ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.
 • از پومیس می توان برای شیب بندی ساختمان استفاده کرد.
 • یکی دیگر از کاربردهای پومیس استفاده در نمای ساختمان است.
 • پومیس دارای خاصیت عایق بودن در برابر صدا می باشد و آن را می توان برای کاهش صداهای اطراف به کار برد. علاوه بر این در برابر حرارت و سرما نیز عایق خوبی محسوب می شود.
 • در صنعت کشاورزی می توان برای کنترل آبیاری از پومیس استفاده کرد.
 • پومیس برای دکوراسیون داخلی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
 • از خاصیت های پومیس وزن سبک آن است که به همین دلیل می توان برای سبک سازی سازه های مختلف از آن استفاده کرد. برای مثال بسیاری از بلوک های ساختمانی سبک را با استفاده از پومیس می سازند.
 • برای شیب بندی و کف سازی ساختمان نیز کاربرد دارد.
 • پومیس در حاصلخیزی خاک کشاورزی نیز کاربرد دارد. از این سنگ در مناطق کم آبا ستفاده می شود زیرا می توان آب را جذب و در خود ذخیره کند.

 

قیمت بسته بندی پوکه معدنی

گونی های پر شده از پوکه معدنی با جرثقیل یا لیفتراک بارگیری و از طریق تریلی های کفی و لبه دار به نقاط مختلف ایران ارسال می شوند. فروش کیسه ای پوکه به صورت جامبو به صرف هزینه اضافه تر برای مشتری نیاز دارد، پس باید این نکته در نظر گرفته شود. هزینه های بسته بندی پوکه که بر عهده خریدار است شامل موارد زیر است:

 • پر کردن کیسه های پوکه برای بسته بندی پوکه معدنی
 • بارگیری بسته های پوکه
 • دوخت کیسه های بسته بندی پوکه معدنی
 • هزینه پوکه بر حسب متر مکعب
 • حمل و نقل از مبدا تا مقصد مورد نظر خریدار

 

بسته بندی پوکه معدنی

با توجه به نیاز امروزه جامعه، در برطرف کردن مشکلاتی مانند مشکل حمل و نقل و نگهداری و … بسته بندی پوکه معدنی امری بسیار ضروری و کارآمد است. پوکه معدنی قروه مفتخر گردیده است تا با تشکیل نهادی دانش محور، تلاش به واسطه علم و آگاهی همه جانبه و با انتخاب بهترین ها، خدمات خود را هم راستای نیازهای نوین رو به رشد جامعه در این زمینه به بهترین نحو ارائه نماید. در این قسمت می توانید انواع بسته بندی پوکه معدنی را بررسی کنید:

بسته بندی پوکه معدنی با جامبو بگ

نوعی بسته بندی پوکه معدنی در ابعاد بزرگتر، کیسه های جامبو یا جامبو بگ است که در دو اندازه جامبو 1 متر مکعبی و 5/1 متر مکعبی پر می شوند، سپس با جرثقیل بارگیری و از طریق تریلی های کفی و لبه دار به نقاط مختلف ایران ارسال می گردند. ویژگی انواع جامبو بگ وجود تسمه ها و دسته هایی در اطراف آن است که به صورت 4 تایی و 8 تایی به آن دوخته می شود. نوع دوخت این تسمه ها و کیفیت آن ها با هم متفاوت است.  وجود این تسمه ها به ما این امکان را می دهد که جامبو بگ را بعد از پر شدن به راحتی حمل و جابه جا کنیم.

 

بسته بندی پوکه معدنی با کیسه و گونی

بسته بندی توسط کیسه های 62 و 50 لیتری ضد آب و مقاوم با هزینه بسیار مناسب است. کیسه های کوچک پر شده با پوکه معدنی با وزن استاندارد 30 کیلوگرم حمل کیسه ها را بسیار آسان می سازد.

 

وزن بسته بندی پوکه معدنی قروه

وزن بسته بندی پوکه معدنی معمولا در کیسه های 30 کیلوگرمی تا 40 کیلوگرمی قرار می گیرد. وزن کیسه ها به درخواست مشتری می تواند متغییر باشد. از مهم ترین عوامل بسته بندی، وزن بسته بندی پوکه معدنی است زیرا اولین معیار برای تشخیص کیفیت پوکه، وزن آن است.

 

مزایای پوکه معدنی بسته بندی شده

 1. بسته بندی پوکه معدنی موجب شده تا حمل و نقل پوکه معدنی آسان گردد.
 2. پوکه معدنی درون کیسه‌های مقاوم و ضد آب قرار می‌گیرد.
 3. از دیگر مزایا پوکه معدنی قروه بسته بندی شده می‌توان به هدر نرفتن مقدار اضافه پوکه اشاره کرد. زیرا هر فردی با توجه به نیاز مصرفش کیسه پوکه معدنی را خریداری می‌کند.
 4. با بسته بندی پوکه معدنی اندازه گیری و شمارش پوکه معدنی آسان گردیده است.
 5. بر روی کیسه پوکه معدنی درجه پوکه حک شده است و می‌توان تشخیص داد که پوکه درجه 1، 2 یا 3 است.
 6. بسته بندی کردن پوکه معدنی باعث شده وقت کمتری را برای خرید آن صرف کنید.
 7. پوکه معدنی بسته بندی شده در بسته‌های مختلف کوچک، بزرگ و متوسط به بازار عرضه می‌شود.
 8. و غیره.

نحوه پر کردن کیسه ها برای بسته بندی پوکه معدنی

نحوه پر کردن کیسه های بسته بندی پوکه در اکثر مواقع به سلیقه خریدار است. در ادامه می توانید برخی از انواع بسته بندی پوکه معدنی را مشاهده کنید.

 • بسته بندی پوکه معدنی بادامی درجه 2 در بسته 62 لیتری با وزن 39 کیلوگرم
 • بسته بندی پوکه معدنی بادامی درجه 2 در بسته 50 لیتری با وزن 36 کیلوگرم
 • بسته بندی پوکه معدنی بادامی درجه 1 در بسته 62 لیتری با وزن 28 کیلوگرم
 • بسته بندی پوکه معدنی بادامی درجه 1 در بسته 50 لیتری با وزن 24 کیلوگرم

اگر در مورد انواع بسته بندی پوکه معدنی مانند فندقی، عدسی و … سوالی دارید برای مشاوره با ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.