خانه » دانستنی‌های پوکه معدنی 🌋 » وزن مخصوص پوکه صنعتی

وزن مخصوص پوکه صنعتی

وزن مخصوص پوکه صنعتی

در این مقاله قصد داریم وزن مخصوص پوکه صنعتی را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید. پوکه صنعتی چیست؟ پوکه صنعتی پوکه ای ست که از خاک رس درست شده و در صنعت روی خاک روس عملیات خاص و حرارتی انجام می دهند این عملیات موجب سفت شدن خاک و تشکیل پوکه می شود.

مراحل تشکیل پوکه صنعتی

برای ساخت پوکه صنعتی ابتدا خاک روس را وارد آسیاب می شود تا کاملا صاف شود و سپس با آب مخلوط می شو. سپس در یک دستگاه مانند چرخ گوشت ورز داده می شود و بعد این گل از روزنه های کوچکی عبور می کنند تا به کوره بروند.

کوره خشک کن دارای ساختمانی ست تا در آن پوکه خشک و ریز شود و تبدیل به گندله شود. این گندله ها را به کوره پخت می برند در کوره پخت این گندله ها کوچک و سبک می شوند. سپس این دانه ها را به بیرون میریزند تا خنک شوند.

و در مرحله آخر به دلیل اینکه میزان دانه ها برای کارهای مختلف متفاوت است آنها را به اندازه های کوچکتری تقسیم می کنند، تا هر اندازه برای هر کاری که مد نظر است استفاده شود.

وزن مخصوص پوکه صنعتی

در هنگام تولید پوکه های صنعتی چون ابتدا به شکل گل در می آید مسلما اندازه قطعات آن بزرگ است. سپس این پوکه ها را درون کوره قرار می دهند تا آب آنها بطور کامل از بین بروند بطوری که وزنی نداشته باشند. سپس با توجه به کاربرد پوکه در هر کاری پوکه را به قطعات کوچکی توسط دستگاه چرخ گوشت تبدیل می کنند تا با توجه به نیاز افراد اندازه پوکه را انتخاب نمایید.

  1. پوکه ها در اندازه های متفاوت 1 میلیمتری، 2 میلیمتری، 3 میلیمتری و… تولید می شود که وزن هرکدام باتوجه به اندازه آن متفاوت است.
  2. وزن پایین در پوکه های صنعتی به دلیل فضاهای خالی درون آن می باشد.
  3. پوکه های صنعتی در دمای1200 درجه سانتی گراد به دست می آید.
  4. این پوکه ها سطحی گرد و ناهموار دارند و رنگ آنها نیز سیاه و قهوه ای ست.

ویژگی های پوکه صنعتی

  1. پوکه های صنعتی نسبت به پوکه معدنی وزن بیشتری دارند.
  2. پوکه صنعتی گرما را کمی بیشتر از پوکه های معدنی عبور می دهد و برای مکان های گرم بسیار مناسب است موجب خنک شدن آن محیط می شوند.
  3. پوکه های صدا عایق صوتی بسیار مناسبی هستند و صدای اطراف را به بیرون انتقال نمی دهد و صدای بیرون را به داخل نمی آورند.
  4. پوکه صنعتی را می توان با انواع ملات مخلوط کرد و نتیجه مطلوبی دارد.
  5. پوکه صنعتی هیچ وقت امکان فاسد شدن آن وجود ندارد و سالیان سال هم سالم باقی می ماند.
  6. پوکه صنعتی با تمامی مواد شیمیایی سازگار است و تغییر شکل نخواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *