خانه » دانستنی‌های پوکه معدنی 🌋 » قیمت پوکه آبنمای سنگی

قیمت پوکه آبنمای سنگی

قیمت پوکه آبنمای سنگی

امروزه شاهد هستیم که با استفاده از پوکه، در ساخت آبنماهای سنگی چه خلاقیت‌هایی به کار گرفته می‌شود. حتما شما نیز به دنبال خرید این محصول هستید و از قیمت پوکه آبنمای سنگی بی خبر هستید؟ در این مقاله ما شما را با پوکه آبنمای سنگی آشنا می‌کنیم. همچنین شما را با ویژگی‌های پوکه آبنما، کاربرد و قیمت پوکه آشنا خواهیم کرد. با ما همراه شوید.

پوکه آبنمای سنگی

سنگ پوکه آبنما یک سنگ پوکه معدنی است که از دل معدن آتشفشان خارج می‌شود. این سنگ بعد از خارج شدن از آتشفشان مدتی به زمین نشسته سپس سرد می‌شود. بعد از سرد شدن پوکه در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف پوکه در کارخانه‌ها تولید می‌شود. این سنگ‌ها کاربردهای فراوانی دارند و یکی از این کاربردها ساخت آبنماها و آبشارهای مصنوعی است.

کاربرد پوکه آبنمای سنگی

  1. سنگ پوکه علاوه بر کار در ساخت و ساز، تهیه بتن، ساخت ملات، ساخت دیواره‌های داخلی کاربردهای فراوان دیگر دیگری نیز دارد.
  2. به عنوان مثال از این سنگ برای تزیین ساختمان‌های مجلل مثل: تالارها، باغ‌ها، هتل‌ها، رستوران‌ها و غیره استفاده می‌شود.
  3. کاربرد اصلی سنگ پوکه آبنما در ساخت آبشارها و آبنماهای مصنوعی بسیار به چشم دیده می‌شود. برای ساخت آبنماهای مصنوعی بهتر است از پوکه‌هایی با ابعاد بزرگ استفاده کنید. همچنین انتخاب پوکه‌های رنگی نیز نقش چشمگیری در زیبا شدن آبنما دارد.

ویژگی سنگ پوکه برای ساخت آبنمای سنگی

  1. سنگ پوکه‌ای که در ساخت آبنما در آن استفاده می‌کنید باید درجه یک و مقاوم باشد.
  2. برای زیبایی بیشتر آبنما بهتر است از پوکه‌ها با اندازه‌های مختلف استفاده کنید.
  3. هرچه عمر سنگ پوکه بیشتر باشد، عمر آبنما نیز بیشتر می‌شود.
  4. سنگ پوکه ارزان  و به صرفه است و نیز هزینه ساخت آبنما را کاهش می‌دهد.
  5. با سنگ پوکه قروه، می‌توان انواع پوکه آبنمای سنگی را مثل: سنگ نا منظم، سنگ قلوه‌ای، سنگ پرتقالی و غیره تولید می‌کند.
  6. یک سنگ پوکه‌ای مناسب انتخاب کنید که در برابر فرسایش آب و تغییرات دما مقاوم باشد.
  7. سنگ پوکه باید در برابر ضربه و جابه‌جایی مقاوم باشد.

دلیل بکار بردن پوکه آبنمای سنگی در ساخت آبشارها و آبنماهای مصنوعی

پوکه آبنمای سنگی همانطور که از اسمش پیدا است بهترین گزینه برای ساخت آبشار و آبنمای سنگی است. این پوکه وزن بسیار کمی دارد. این وزن کم موجب زودتر ساخته شدن سازه می‌شود. سنگ پوکه سنگی بسیار در برابر گرما، سرما و دیگر عوامل مقاوم است. این سنگ هیچ وقت در برابر آب و آفتاب پوسیده نمی‌شود.

قیمت پوکه معدنی آبنمای سنگی

قیمت پوکه آبنمای سنگی

اگر قصد ساخت آبنمای سنگی را دارید. پوکه آبنما جز مناسب‌ترین مصالح برای این کار است. قیمت پوکه آبنمای سنگی بسیار مناسب‌تر نسبت به آجر و دیگر مصالح است. ولی بصورت کلی تخمین دقیقی برای قیمت پوکه آبنما وجود ندارد.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت پوکه آبنمای سنگی

قیمت این پوکه وابسته به شرایطی چون: نوع پوکه، اندازه پوکه، درجه‌ی پوکه، وزن پوکه، محیط جغرافیایی، هزینه حمل بار، دستمزد کارگر، میزان مقاومت پوکه، رنگ پوکه و غیره است. ولی بصورت کلی می‌توان گفت ساخت آبنما و یا آبشار سنگی با پوکه معدنی، هزینه سنگینی روی دست شما نخواهد گذاشت و به نسبت سایر مصالح دیگر با توجه به کیفیت آن انتخابی درست و مطمئن است.

پیشنهادی برای کاهش قیمت پوکه آبنمای سنگی

برای کاهش قیمت پوکه آبنمای سنگی و زیبایی آبنما بهتر است چندین مدل از پوکه را خریداری کنید. سپس پوکه‌ها را با یکدیگر مخلوط کرده و بعد از محصول بدست آمده استفاده کنید. اینگونه هم قیمت آبنمای شما کاهش می‌یابد و هم جلو بیشتری به آبنمای سنگی خود می‌دهید.

دریافت قیمت پوکه معدنی

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.