قیمت سنگ پا مرغوب
خانه » دانستنی‌های پوکه معدنی 🌋 » قیمت سنگ پا

قیمت سنگ پا

  • 3 min read

در این مقاله قصد داریم شما را با قیمت سنگ پا آشنا کنیم. از بهترین نوع و پرفروش ترین سنگ پا، می توانیم به سنگ پا قزوین و قروه اشاره کنیم. در ادامه به مفاهیم مربوط به سنگ پا و عواملی که بر روی قیمت سنگ پا تاثیر دارند، می پردازیم.

سنگ پا چیست؟

سنگ پا نوعی سنگ آذرین است که از دهانه ی آتشفشان های فعال و نیمه فعال خارج می‌شود، که پس از نشستن به زمین و سرد شدن تبدیل به سنگ پا می‌شود. هنگام سرد شدن این سنگ یک نوع گاز از سنگ پا خارج می‌شود. خارج شدن این گاز سبب ایجاد حفره بروی سطح سنگ پا و شکل اسفنجی آن می‌شود. سطح اسفنجی روی سنگ پا برای لایه برداری بسیار مناسب است.

تاریخچه سنگ پا

در قرون وسطی مردم به کاربرد سنگ پا پی بردند و برای پاک کردن اشیاء جرم گرفته شان و حتی تمیز کردن منزل از سنگ پا استفاده می کردند. در آن زمان برای تهیه سنگ پا از مبادله کالا به کالا استفاده می کردند و قیمت سنگ پا برابر با چند کیلوگرم گندم بود. ابتدا رومی ها سنگ پا را کشف کردند سپس آن را به سایر کشورها معرفی نمودند. بعد از سالیان سنگ پا وارد صنعت لوازم آرایشی بهداشتی شد. امروزه از سنگ پا برای از بین بردن بافت ها و سلول های مرده کف پا استفاده می‌شود. سنگ پا در داروخانه، مراکز فروش لوازم حمام و توالت در رنگ های مشکی، قهوه ای و سفید یافت می‌شود که برخی از آنها طبیعی و برخی دیگر مصنوعی اند.

قیمت سنگ پا

قیمت سنگ پا

قیمت سنگ پا وابسته به ویژگی های آن متفاوت است. مثلاً سنگ پا در رنگ های متفاوتی یافت می‌شود که قیمت آن‌ها با توجه به رنگ آن‌ها متفاوت است. یا نوع سنگ پا انتخاب شده نیز قیمت دیگری دارد. در برخی موارد سنگ پای انتخاب شده شکننده و ظریف است و سطح اسفنجی آن کم است. پس قطعاً این سنگ پا بی کیفیت و ارزان قیمت است. در بعضی موارد سنگ پا را به کارخانه ها برده و برای زیبایی ظاهری آن تغییراتی روی آن ایجاد می نمایند.

همین امر موجب افزایش قیمت در سنگ پا خواهد شد. ولی عمده‌ترین تفاوت در قیمت سنگ پا نوع سنگ و کیفیت آن است. برای مثال بهترین سنگ پا در سواحل یونان یافت می‌شود و گران‌ترین نوع سنگ پا نسبت به بقیه است. ولی در کل قیمت سنگ پا زیاد نیست و برای خرید آن نیاز به پرداخت هزینه زیادی ندارید. می توانید با مبلغ بسیار کمی آن را تأمین کنید مگر آنکه بخواهید از سنگ پاهای برقی که به تازگی وارد بازار شده‌اند خریداری کنید.

نحوه کار با سنگ پا

برای هر فردی حداقل دو بار در هفته استفاده از سنگ پا در هنگام شب ضروری است. قبل از کشیدن سنگ پا کف پا باید حتماً مرطوب باشد وگرنه ممکن است موجب خراش سطحی بروی سطح پا شود. کشیدن سنگ پا هیچ دردی ندارد زیرا در کف پا سلول‌های مرده فراوانی موجود است.

به یاد داشته باشید سنگ پا را حتماً با صابون به پاها بکشید و پس از آن پاها را توسط کرم های مرطوب کننده چرب نمایید. اجازه ندهید بین کشیدن سنگ پا فاصله زیادی بیفتد. زیرا با افتادن فاصله پوست کف پا زخیم شده و دیگر کشیدن سنگ پا مشکل می‌شود. بعد از کشیدن سنگ پا تمامی خستگی بدن دفع می‌شود و برای انواع سرد ها و بیمارهای سر مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *