خانه » دانستنی‌های پوکه معدنی 🌋 » بلوک پوکه ای

بلوک پوکه ای

بلوک پوکه ای

بلوک پوکه ای

بلوک یکی از اصلی‌ترین مصالح ساختمان سازی است که برای دیوار چینی از آن استفاده می شود. بلوک پوکه ای از ترکیب آب و دانه های پوکه در ابعاد مختلف بصورت تو خالی و توپر ساخته می شود.

به دلیل وزن پایین بلوک پوکه ای وزن ساختمان نیز کاهش پیدا می کند و قیمت کمتری نسبت به آجر و سفال دارد. بلوک پوکه ای در دو نوع بلوک صنعتی و بلوک معدنی به بازار ارائه می شود.

بلوک صنعتی

یکی از انواع بلوک پوکه ای بلوک صنعتی می باشد که از مخلوط سیمان، آب و سنگ دانه های پوکه به وجود می آید. این بلوک ها کاملا شبیه به بلوک های معدنی هستند. بلوک صنعتی وزن بسیار کمی دارد و در صورت وقوع زلزله خسارت جانی و مالی ایجاد نمی کند.

بیشتر مهندسان برای ساخت و ساز بلوک صنعتی را پیشنهاد می دهند. زیرا اکثر شهرهای ایران زلزله خیز هستند. با استفاده از این بلوک ها خطر ناشی از زلزله تا حدودی کاهش پیدا می کند. کاربرد بلوک صنعتی تنها در ایران نیست بلکه در بسیاری از کشورها نیز مانند: عراق، افغانستان، پاکستان و کشورهای اروپایی استفاده می شود.

بلوک پوکه معدنی

مزایای و معایب بلوک صنعتی

1_از هدر رفتن گرما و سرما جلوگیری می کند.

2_عایق مناسب برای صدا و گرماست.

3_ وزن ساختمان بسیار کم است.

4_ در حین ساخت به ملات کمی نیاز دارد.

5_ افزایش سرعت کار به دلیل بزرگ بودن ابعدا بلوک ها

6_از اصلی ترین معایب می توان قیمت بالا نسبت به بلوک سیمانی اشاره کرد.

بلوک معدنی

یک نوع مدل بلوک پوکه ای بلوک معدنی است که از پوکه معدنی به دست می آید. پوکه معدنی همانطور که پیداست از معدن آتشفشان خارج می شود ودر کارخانه توسط یکسری تغییرات آن را به شکل بلوک به بیرون می دهند. در شمال کشور پوکه معدنی به فراوانی یافت می شود به همین دلیل قیمت آن برای ما ایرانیان مناسب است.

در ساخت بلوک معدنی ابتدا پوکه معدنی با آب و مواد دیگر مخلوط شده و به دستگاه پرس منتقل می شوند. سپس بلوک ها روی پالت فلزی به اتاق بخار منتقل می شوند و در آخر برای خشک شدن به یک محیط باز انتقال پیدا می کنند.

دریافت قیمت پوکه معدنی

مزایا و معایب بلوک معدنی چیست

  1. دارای مشخصات فنی هستند.
  2. انرژی صوت و گرما را هدر نمی دهند.
  3. از بلوک های معدنی می توانیم برای دیوارهای داخلی و نیز دیوارهای خارجی استفاده کنیم.
  4. چسبندگی بسیار بالایی دارند.
  5. نصب سریع و آسان
  6. کاهش هزینه

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.