خانه » انواع پوکه معدنی قروه 🌋 » اسکوریا

اسکوریا

اسکوریا

ما در اینجا قصد داریم مروری بر پوکه اسکوریا داشته باشیم و بعد از آن به گفتگو درباره قیمت انواع اسکوریا قروه بپردازیم در ادامه با ما همراه باشید.

اسکوریا چیست؟

اسکوریا (Scoria)، نوعی سنگ معدنی است که از زمان‌های خیلی دور تاکنون مورد استفاده همه‌ی مردم قرارگرفته است. پوکه اسکوریا نوعی سنگ آتشفشانی است که از مواد سیلیکانی تشکیل می‌گردد. در سنگ آتشفشانی “اسکوریا” تخلخل بسیار بالایی وجود دارد.

زمانی که آتشفشان شروع به فعالیت می‌کند از دهانه‌ی آن مواد ذوب شده درون هسته زمین خارج می‌گردد که وارد آب‌های کنار کوه آتشفشان می‌شوند. سپس بلافاصله دمای آن ها کاهش یافته و پوکه اسکوریا را تشکیل می‌دهند.

 • پوکه اسکوریا وزن بسیار کمی دارد.
 • برخلاف وزن کم از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است.
اسکوریا (Scoria) چیست

شکل 1. اسکوریا (Scoria) چیست

 

ویژگی های اسکوریا

 

ویژگی اسکوریا

شکل 4. ویژگی های اسکوریا

Scoria  یک سنگ آذرین تیره رنگ با حفره های گرد حباب مانند فراوان است که به عنوان وزیکول شناخته می شود. رنگ این سنگ از سیاه یا خاکستری تیره تا قهوه ای مایل به قرمز عمیق متغیر است. اسكوريا معمولا تركيبي مشابه بازالت دارد اما مي تواند تركيبي مشابه آندزيت نيز داشته باشد. به دلیل وزیکول های آن چگالی نسبتا کمی دارد، اما به اندازه پوکه سبک نیست. هم چنین با پوکه متفاوت است چون دارای وزیکول های بزرگتر با دیواره های ضخیم تر است. در یک نگاه کلی می توان ویژگی های اسکریا را به صورت زیر بیان کرد:

 1. منبع نام: کلمه scoria از یونانی skoria  یعنی زنگ زدگی آمده است
 2. بافت: آپانیت و وزیکولار (حاوی حفره های بزرگ گاز است)
 3. ترکیب: متوسط ​​(آندزیتی) تا مافیک (بازالت)
 4. رنگ: سیاه یا قهوه ای تیره
 5. نرخ خنک کننده: سریع، برون ریزی
 6. سایر خصوصیات: وزیکولار مانند پوکه، اما متراکم و تیره با وزیکول های بزرگتر
 7. منبع: اکستروژن/ آتشفشانی
 8. ترکیب مواد معدنی: بیشتر شیشه
 9. محیط زمین ساختی: نقاط داغ مرزی یا درون اقیانوسی
 10. مقایسه ها: اسكوریا از نظر وجود سنگ وزیكول های بزرگتر و دیواره های وزیكول ضخیم تراز پوكه، از این رو متراكم تر است. این اختلاف احتمالا نتیجه ویسکوزیته ماگما کمتر است، که باعث انتشار سریع فرار، رشد حباب، انسجام و ترکیدن می شود.

 

رنگ اسکوریا

هر سنگ با توجه به شرایطی که در منطقه بر روی آن رخ می دهد دارای رنگ های مختلفی است. با توجه به رنگ اسکریا، از اسکریا در صنایع مختلف استفاده می کنند‌.

رنگ هایی که در اسکریا وجود دارد عبارتند از:

 1. سیاه و سفید
 2. قرمز
 3. خاکستری تیره مایل به سیاه و سفید

 

اسکوریا از چه چیزی ساخته شده است؟

  آیا تا به حال بطری را که حاوی یک نوشیدنی گازدار است به آرامی باز کرده و شکل گیری حباب های گاز را روی دیواره های بطری مشاهده کرده اید؟ حباب ها بزرگتر می شوند و از بطری یک گاز خارج می شود و به دنبال آن کف زیادی ازبطری خارج می شود. کاهش فشار هوا و فرار گاز از یک نوشیدنی همان روشی است که هنگام خارج شدن ماگما از منافذ آتشفشانی رخ می دهد. کف معادل چیزی است که در اثر انجماد، تبدیل به اسکریا خواهد شد. Scoria یک سنگ آذرین آتشفشانی است. هم چنین به عنوان بازالت scoriaceous نامیده می شود، اصطلاحی که معمولا برای نشان دادن پوکه بازالت استفاده می شود.

اجزای تشکیل دهنده اسوریا (Scoria)

شکل 2. اجزای تشکیل دهنده اسوریا (Scoria)

 

 • این ماده معمولا تقریبا از 50٪ سیلیس و 10٪ اکسید کلسیم با محتوای کمتر پتاس و سودا تشکیل شده است.
 • این یک سنگ آذرین اکستروژن است که مواد معدنی اصلی آن پلاژیوکلاز، پیروکسن و الیوین است.
 • محتوای جزیی ممکن است شامل آپاتیت، بیوتیت، هماتیت، هورنبلند، ایلمنیت، مگنتیت و کوارتز باشد.

چرا اسکوریا محبوب است؟

از دلایل استفاده از اسکوریا می توانیم به تخلخل بالا و همچنین وزن پایین این ماده اشاره کرد. شما می توانید این محصول را در تهران، شیراز، اصفهان و غیره خریداری کنید.  سبک بودن این محصول باعث شده است که پیمانکاران اولین انتخاب آنها اسکوریا یا همان پوکه معدنی قروه باشد. پیمانکاران با استفاده از اسکوریا به راحتی شیب برای ساختمان ایجاد می کنند. همچنین استحکام زیاد این محصول نسبت به وزن آن باعث شد که این محصول در دیگر صنایع به کار گرفته شود.

 

انواع اسکوریا

 

انواع اسکوریا

شکل 3. انواع اسکوریا (Scoria)

پوکه اسکوریا بادامی

بزرگترین نوع پوکه اسکریا، پوکه بادامی نام دارد. این پوکه اسکریا بزرگترین سایز را در بین تمامی پوکه‌های اسکریا دارد. این پوکه معدنی دارای خصوصیات زیر می باشد:

 1. یکی از قدیمی‌ترین سبکدانه های که در تمامی طول تاریخ مورد استفاده بشر قرارگرفته است اسکریا بادامی است.
 2. این سبکدانه معدنی زمانی پدید می‌آید که مواد سیلیکانی حاصل از آتشفشان، فورا بعد از خروج از آتشفشان وارد آب‌های دریاها و دریاچه‌ها شوند.
 3. هنگامی ‌که مواد سیلیکانی حاصل از آتشفشان وارد آب می‌شوند دمای آن‌ها کاهش می‌یابد و رفته‌رفته به سبکدانه اسکریا تبدیل می‌شوند.
 4. اسکریا بادامی رنگ‌های متفاوتی دارد و در اندازه‌های بین 18 تا 30 میلی‌متر و وزن این سبکدانه 550 کیلوگرم در هر مترمکعب است.

پوکه اسکریا بادامی کاربردهای فروانی دارد که برخی از آنها عبارتند از:

 • استفاده در کشاورزی و باغداری
 • استفاده در ساخت شیب ساختمان
 • استفاده در صنعت پزشکی برای جداسازی لایه‌های مرده زیر پوست کف پا

پوکه اسکوریا گردویی

پوکه اسکریا گردویی نیز یکی از پوکه‌های اسکریا است. این پوکه اندازه‌ای نسبتا بزرگ دارد. هر چه اندازه پوکه اسکریا گردویی بیشتر می‌شود از وزن آن کاسته می‌شود.

پوکه اسکریا گردویی در انجام کارهای مختلفی در طول تاریخ مورد استفاده بشر قرار گرفته است. از این پوکه اسکریا برای ساخت شیب کف ساختمان، ساخت شیب پشت‌بام، ساخت شیب بین طبقات، سنگشور کردن پارچه و … استفاده می‌شود.

پوکه اسکوریا فندقی

پوکه اسکریا فندوقی نوعی دیگر از انواع پوکه اسکوریا است که در معادن شهر قروه به فراوانی یافت می‌شود. این نوع پوکه اسکریا وزن بسیار کمی دارد و از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. از پوکه اسکریا نخودی در دیوارچینی، ساخت ملات، ساخت دیوار آماده و … استفاده می‌شود.

پوکه اسکوریا نخودی

یکی دیگر از پوکه اسکریا، پوکه اسکریا نخودی نام دارد. این پوکه از نظر اندازه تقریبا با پوکه اسکریا فندوقی یکسان است. در این نوع پوکه اسکریا تنوع رنگی فراوانی وجود دارد. از پوکه اسکریا نخودی در انجام امور مختلفی قبیل: تهیه ملات، ساخت آسفالت، ساخت بتن و … استفاده می‌شود.

پوکه اسکوریا عدسی

نوعی دیگر از پوکه اسکوریا، پوکه اسکریا عدسی نام دارد که اندازه کوچکتری نسبت به پوکه اسکریا نخودی دارد. این نوع پوکه اسکریا سرشار از تخلخل است و از قدرت بسیار بالایی برخوردار است. پوکه عدسی اسکریا در رنگ های مختلفی به چشم می‌خورد.

این نوع پوکه اسکریا کاربردهای گوناگونی دارد که برخی از این کاربردها عبارت‌اند از: استفاده پوکه اسکریا عدسی در ساخت دیوارهای آماده، استفاده از پوکه اسکریا در تزیین دیوارهای داخلی و خارجی، استفاده پوکه اسکریا در تصفیه آب و …

پوکه اسکوریا ماسه ای

یکی از انواع پوکه اسکریا، پوکه اسکریا ماسه‌ای است که کوچکترین نوع پوکه اسکریا است. این پوکه تقریبا بی‌وزن است و اندازه نسبتا کوچکی دارد. پوکه اسکوریا ماسه‌ای کاربردهای فروانی دارد. از پوکه اسکریا ماسه‌ای برای قلمه‌زنی گیاهان، ساخت سیمان، ساخت بلوک سبک و … استفاده می‌شود.

 

خصوصیات انواع پوکه اسکوریا

پوکه‌های اسکوریا خصوصیات منحصر بفرد فراوانی دارند که این خصوصیات را در هر ماده‌ای نمی‌توان یافت. به‌عنوان مثال:

 1. در انواع پوکه اسکوریا شما شاهد هستید که تنوع رنگی فراوان وجود دارد.
 2. از خصوصیات منحصر به فرد انواع پوکه اسکوریا به وزن بسیار کم می‌توان اشاره کرد.
 3. پوکه‌های اسکوریا مقاومت بالای دارند.
 4. وجود تخلخل فراوان در تمامی انواع پوکه اسکوریا وجود دارد.
 5. تمامی پوکه‌های اسکوریا ضد باکتریال هستند.

 

 

اسکوریا چه کاربردی دارد؟

کاربرد اسکوریا در باغبانی و فضا سازی

شکل 5. کاربرد اسکوریا در باغبانی و فضا سازی

 • وزن بتن ساخته شده با اسکوریا تقریبا 100 پوند بر فوت مکعب است. این در مقایسه با بتن ساخته شده با شن و ماسه معمولی که حدود 150 پوند بر فوت مکعب وزن دارد، یک صرفه جویی در وزن است. این صرفه جویی در وزن باعث می شود که ساختمان ها با فولاد سازه کمتری ساخته شوند.
 • Scoria خرد شده به عنوان گرانول های بام، پوشش زمین در پروژه های چشم انداز و به عنوان یک بستر در باغبانی هیدروپونیک استفاده می شود. Scoria همچنین به عنوان rip-rap، سنگ زهکشی و استفاده در جاده با کیفیت پایین استفاده می شود. مقادیر اندکی از اسکوریا به عنوان سنگ سونا و به عنوان گرمکن در کوره های کباب استفاده می شود.
 • هوای محبوس شده در scoria، بتن سبک را به عایق بهتری تبدیل می کند. ساختمان های ساخته شده با این بتن سبک می توانند هزینه های گرمایش و سرمایش کمتری داشته باشند.
 • اغلب در کارهای محوطه سازی و زهکشی استفاده می شود.
 • در سایت های چاه نفت برای محدود کردن مشکلات گل و لای با ترافیک کامیون های سنگین استفاده می شود.
 • هم چنین در جاده های پوشیده از یخ و برف به عنوان کمک کششی استفاده می شود.
 • یکی از اصلی ترین کاربردهای scoria در تولید سنگدانه های سبک است. این سنگ به اندازه های دلخواه خرد شده و برای مصارف مختلف فروخته می شود.

 

جدول دانه بندی اسکوریا قروه چیست؟

جدول دانه بندی اسکوریا به معنای جدا سازی سنگ دانه‌های اسکوریا قروه از نظر وزن و اندازه از یکدیگر است. توسط جدول دانه بندی هر یک از سنگ دانه‌ها با توجه به اندازه‌شان از یکدیگر جدا شده و در جدول مخصوص خود قرار می‌گیرد. جدا سازی دانه‌ها از یکدیگر برای جدول دانه بندی توسط آزمایش خاصی انجام می‌شود.

هدف از این آزمایش برای جدول دانه بندی استفاده آسان‌تر و بهینه‌تر برای مصرف کنندگان گرامی است که با توجه به نیازشان توسط جدول دانه بندی، اسکوریا مورد نظرشان را به راحتی بیابند.

عواملی زیر همگی باعث شد تا جدول بندی اسکوریا ایجاد شود:

 1. کاربرد سنگ دانه‌ها
 2. استقامت
 3. ظرفیت دانه‌های اسکوریا
دانه های اسکوریا

شکل 6. دانه های اسکوریا

نحوه جدول دانه بندی اسکوریا قروه به چه صورت است؟

نحوه جدول دانه بندی اسکوریا قروه بصورت آزمایش با چندین الک انجام می‌شود.

 1. در ابتدا الک‌ها بروی یکدیگر چیده می‌شوند.
 2. نحوه چیدمان الک‌ها بصورتی است که ابتدا الکی که بزرگ‌ترین سوراخ‌ها را دارد قرار می‌گیرد.
 3. و بعد به همین ترتیب سایر الک‌ها با سوراخ‌های کوچک‌تر زیر الک اول قرار می‌گیرند.
 4. در آخر یک سینی بزرگ زیر الک‌ها قرار می‌دهند.
 5. بعد از اینکه الک‌ها به ترتیب روی هم چیده شدند، حال باید سنگ‌های اسکوریا درون الک اول ریخته شود.
 6. در محفظه الک اول بسته می‌شود.
 7. بعد از وارد شدن دانه‌های اسکوریا به الک دستگاه ویبره را روشن کرده تا عمل جدول بندی به خوبی انجام شود.
 8. بعد از گذشت 2 دقیقه هنگامی که دیگر دانه‌های اسکوریا با لغزش به الک پایین‌تر نیفتند، حال دستگاه لغزنده را خاموش می‌شود.
 9. میزان دانه‌های اسکوریا هر الک را ثبت می‌کنند.
 10. سپس میزان مقدار باقی مانده اسکوریا در هر الک در یک جدول قرار می‌گیرد و به همین ترتیب عمل جدول دانه بندی اسکوریا قروه صورت می‌گیرد.

 

مزایای جدول دانه بندی اسکوریا

 1. عمل دانه بندی اسکریا موجب شد تا هر کسی اسکریا مورد نظرشان را انتخاب کند.
 2. جدول دانه بندی اسکریا موجب صرفه جویی در وقت مصرف کننده و فروشنده شده است.
 3. با جدول دانه بندی اسکریا دیگر نیاز به جدا سازی دستی دانه‌های اسکریا نیست.
 4. جدول دانه بندی اسکریا موجب شد تا افراد بیشتری به اسکریا روی بیاورند.

 

چرا اسکوریا محبوب است؟

از دلایل استفاده از اسکوریا می توانیم به تخلخل بالا و همچنین وزن پایین این ماده اشاره کرد. شما می توانید این محصول را در تهران، شیراز، اصفهان و غیره خریداری کنید. سبک بودن این محصول باعث شده است که پیمانکاران اولین انتخاب آنها اسکریا یا همان پوکه معدنی قروه باشد. پیمانکاران با استفاده از اسکوریا به راحتی شیب برای ساختمان ایجاد می کنند. هم چنین استحکام زیاد این محصول نسبت به وزن آن باعث شد که این محصول در دیگر صنایع به کار گرفته شود. برای خرید پوکه معدنی قروه شما می توانید به فروشگاه ما مراجعه کنید. در صورت هر گونه سوالی می توانید با کارشناسان ما تماس برقرار کنید.  

 

اسکوریا بسته بندی شده

محققان و مهندسان صنعت و معدن به این موضوع دست یافتند که اگر اسکریا بسته بندی شده را به بازار عرضه کنند مورد استقبال بیشتری قرار خواهد گرفت و هر کس با توجه به نیازش مقدار اسکریا مورد نظر خود را که می‌تواند خریداری کند.

 1. در بسته بندی اسکوریا ابتدا انواع اسکریا از یکدیگر جدا سازی می‌شود.
 2. بعد از جدا سازی اسکریا نوبت به تهیه کیسه‌های مقاوم در اندازه‌های گوناگون است.
 3. بعد از تهیه کیسه، درون هر کیسه اسکوریا ریخته و درب آن را محکم می‌بندند.
 4. حال اسکریا بسته بندی شده است و تنها کافی است مشخصات اسکوریا چون: نام اسکوریا، وزن اسکوریا، قیمت خرید برای مصرف کننده، درجه سختی اسکوریا و غیره روی کیسه ثبت شود.
شکل 7. بسته بندی اسکریا (Scoria)

شکل 7. بسته بندی اسکریا (Scoria)

مزایای اسکوریا بسته بندی شده

 • بسته بندی کردن اسکریا باعث صرفه جویی در زمان خرید می‌شود.
 • با بسته بندی اسکریا می‌توانید با توجه به نیازتان اسکریا را خریداری کنید.
 • حمل و نقل اسکوریا زمانی که بسته بندی شده است بسیار آسان است.
 • با بسته بندی اسکریا از هدر رفتن مقدار اضافه آن جلوگیری می‌شود.
 • در اسکوریا بسته بندی شده میزان کیفیت آن بروی کیسه‌اش ذکر شده است.
 • اسکریا بسته بندی شده را به سایر کشورهای توسعه یافته صادر می‌کنند و این موجب رونق اقتصادی می‌شود.
 • با استفاده از اسکریا بسته بندی شده به راحتی می‌توان وزن آن را اندازه گرفت.

 

کاربرد اسکوریا بسته بندی شده

 • از بسته‌های اسکوریا در صنعت پزشکی برای لایه برداری سلول‌های مرده کف پا استفاده می‌کنند.
 • از اسکریا بسته بندی شده برای ساخت سنگ فرش و موزاییک استفاده می‌کنند.
 • در کشاورزی و باغداری اسکریا بسته بندی شده نقش بزرگی را ایفا می‌کند. وجود اسکوریا در خاک کشاورزی باعث می‌شود تا آب دیرتر تبخیر شود و املاح معدنی به گیاهان و درختان برسد.
 • در ایجاد هنرهای ترسیمی مانند: مجسمه سازی و ساخت زیور آلات از اسکریا استفاده می‌کنند.
 • در قلمه زنی گیاهان خانگی از اسکریا بسته بندی برای جلوگیری از پوسیده شدن ریشه گیاهان استفاده می‌کنند.
شکل 8. قیمت اسکریای بسته بندی شده (Scoria)

شکل 8. قیمت اسکریای بسته بندی شده (Scoria)

 

 

قیمت اسکوریا بسته بندی شده

مسلما قیمت اسکریا بسته بندی شده یکی از مهم‌ترین حسن‌های خرید اسکریا است. اگر قصد خرید اسکریا را دارید در اولین گام می‌توانید به مراکز فروش اسکریا بروید و قیمت دقیق را بروی کیسه اسکریا بسته بندی شده ببینید. یا می‌توانید به سایت‌های معتبر فروش اسکریا مراجعه کنید و قیمت دقیق را مشاهده نمایید.  

 

 

معرفی قیمت انواع اسکوریا قروه

در اینجا به بررسی قیمت انواع اسکریا قروه می پردازیم:

قیمت پوکه اسکوریا بادامی

بزرگترین پوکه اسکریا، پوکه اسکریا بادامی نام دارد. قیمت پوکه بادامی اسکریا وابسته به درجه سختی و اندازه آن مشخص می‌گردد. هر چه جسته پوکه اسکریا بادامی بزرگ‌تر باشد وزن و قیمت آن کمتر می‌شود.

قیمت پوکه اسکوریا گردویی

پوکه اسکوریا گردویی را در درجه‌بندی‌های مختلفی می‌توان یافت که میزان تحمل فشار هر درجه با دیگری متفاوت است. از این رو قیمت ثابتی را نمی‌توان برای پوکه اسکوریا گردویی اعلام کرد.

قیمت پوکه اسکوریا نخودی

این نوع پوکه اسکریا کاربردهای فروانی دارد و در رنگ‌های متفاوتی دیده می‌شود. مصرف کنندگان این محصول با توجه به نیازشان می‌توانند این پوکه اسکریا را خریداری کنند. برای مشاهده قیمت پوکه اسکریا نخودی می‌توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

قیمت پوکه اسکوریا فندوقی

این نوع پوکه اسکریا کاملا شبیه به پوکه اسکریا نخودی و درجات سختی متفاوت است. قیمت پوکه اسکریا فندوقی وابسته به درجه سختی آن مشخص می‌گردد.

قیمت پوکه اسکوریا عدسی

پوکه اسکریا عدسی نیز نوع دیگری از پوکه اسکریا است که جسته کوچکتری نسبت به پوکه اسکریا فندوقی دارد. پوکه اسکریا عدسی در انجام کارهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پوکه در درجات سختی متفاوتی به بازار عرضه می‌شود تا کاربران در هر درجه‌ای که می‌خواهند این نوع پوکه اسکریا را دریافت کنند. برای مطلع شدن از قیمت پوکه اسکریا عدسی می‌توانید به مراکز فروش این محصول مراجعه نمایید.

قیمت پوکه اسکوریا ماسه‌ای

کوچکترین نوع پوکه اسکریا، پوکه اسکریا ماسه‌ای نام دارد. این نوع پوکه اندازه بسیار کوچکی دارد و از وزن بسیار کمی هم برخوردار است. قیمت پوکه اسکریا ماسه ای وابسته به خصوصیات آن و میزان خرید مشتری اعلام می‌گردد.  

قیمت انواع اسکوریا قروه

 

خواص اسکوریا قروه

در این قسمت قصد داریم به گفتگو درباره‌ی خواص اسکوریا قروه بپردازیم. اسکوریا قروه خواص فراوان و گوناگونی دارد از این ‌رو در انجام کارهای مختلف از این محصول استفاده می‌شود.

 1. از خواص اسکوریا قروه می‌توان به کاربرد آن در ساخت ‌و ساز اشاره کرد. در ساختمان ‌سازی برای ساخت شیب پشت ‌بام، شیب بتن طبقات و همچنین برای پر کردن کف ساختمان ها از اسکوریا قروه استفاده می‌شود.
 2. از دیگر خواص اسکوریا قروه می‌توان استفاده این محصول در کشاورزی و باغداری را نام برد. در کشاورزی و باغداری اسکوریا قروه را با خاک کشاورزی مخلوط کرده و از آن استفاده می‌کنند. این امر موجب می‌شود تا ذرات خاک به هم چسبیده نشوند و آب مدت طولانی بر روی خاک باقی بماند.
 3. یکی دیگر از خواص اصلی اسکوریا قروه تهیه بلوک سبک و دیوار آماده هلبکس است. اصلی‌ترین عضو تشکیل‌دهنده این دو محصول اسکوریا قروه است.
 4. همچنین از خواص اسکوریا قروه می‌توان به نقش اعظم این محصول در تهیه بتن مقاوم اشاره کرد.
 5. از دیگر خواص اسکوریا می‌توان به استفاده این محصول در صنایع نساجی و تصفیه آب فاضلاب اشاره کرد که اسکوریا قروه نقش بزرگی را ایفاء می‌کند.
 6. دیگر خواص اسکوریا قروه را می‌توانیم به کاربرد این محصول در پزشکی و داروسازی اشاره‌ کنیم.

 

7 دلیلی که باعث محبوبیت اسکوریا قروه گردیده است.

 1. یکی از اصلی‌ترین دلایلی که موجب محبوبیت اسکوریا قروه شده است، وجود تخلخل در این محصول است.
 2. تخلخل باعث شده تا اسکوریا قروه عایق سرما، گرما و صوت شود.
 3. وزن کم اسکوریا قروه نیز یکی از عواملی است که موجب محبوبیت اسکوریا شده است.
 4. همچنین اسکوریا قروه از مقاومت بالایی در برابر ضربه برخوردار است.
 5. اسکوریا قروه به دلیل پدید آمدن در دمای بسیار بالا غیرقابل ذوب شدن است.
 6. دیگر اینکه اسکوریا قروه تاریخ انقضا ندارد و برای همیشه می‌توان از این محصول استفاده کرد.
 7. اسکوریا قروه از خواص آنتی باکتریال برخوردار است.
 8. در اسکوریا قروه املاح معدنی فراوانی وجود دارد که موجب بهبود رشد گیاهان می‌گردد.

انواع پوکه اسکوریا

چند نکته ساده که در هنگام خرید اسکوریا قروه باید رعایت کنید.

در هنگام خرید اسکوریا قروه چند نکته را باید در نظر داشته باشید تا محصول مرغوبی را خریداری نمایید.

 1. در مرحله اول سعی کنید اسکریا قروه درجه ‌یک خریداری نمایید.
 2. هر چه سطح اسکریا قروه اسفنجی‌تر باشد مرغوبت آن بیشتر است.
 3. رنگ اسکریا قروه هیچ تاثیری بر کیفیت این محصول ندارد.
 4. هر چه حجم اسکوریا قروه بیشتر باشد وزن آن کمتر می‌شود.

امیدوارم مقاله “اسکوریا (Scoria)” مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. در صورت نیاز در قسمت  تماس با ما با ما همراه باشید.

1 دیدگاه دربارهٔ «اسکوریا»

 1. مقاله خیلی خوب خسته نباشید.
  اسکوریا درست هست یا اسکریا؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *