خانه » انواع پوکه معدنی قروه 🌋 » اسکوریا

اسکوریا

اسکوریا

ما در اینجا قصد داریم مروری بر پوکه اسکوریا داشته باشیم و بعد از آن به گفتگو درباره قیمت انواع اسکوریا قروه بپردازیم در ادامه با ما همراه باشید.

اسکوریا چیست؟

اسکوریا (Scoria)، نوعی سنگ معدنی است که از زمان‌های خیلی دور تاکنون مورد استفاده همه‌ی مردم قرارگرفته است. اسکوریا در واقع نوعی سنگ آذرین است که بر اثر پدیده طبیعی آتشفشان تشکیل می‌شود. زمانی که آتشفشان شروع به فوران می‌کند مواد مذابی از آن خارج می‌شود. این مواد مذاب اگر وارد سطح آب دریا و یا آب دریاچه شوند، سرد می‌شوند و به سنگ‌هایی به نام اسکوریا تبدیل می‌شوند.

 • پوکه اسکوریا وزن بسیار کمی دارد.
 • برخلاف وزن کم از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است.

این سنگ معدنی به دلیل وزن کم و تخلخل زیاد مورد استقبال همه واقع شده است و کاربردهای فراوانی دارد. همچنین مانند پوکه معدنی انواع گوناگونی دارد. انواع اسکوریا عبارت‌اند از: اسکوریا نخودی، اسکوریا ماسه‌ای، اسکوریا بادامی و اسکوریا عدسی. اسکوریا بر اساس ظاهر، اندازه و کیفیت Scoria در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

اسکوریا (Scoria) چیست

شکل 1. اسکوریا (Scoria) چیست

 

ویژگی های اسکوریا

Scoria  یک سنگ آذرین تیره رنگ با حفره های گرد حباب مانند فراوان است که به عنوان وزیکول شناخته می‌شود. رنگ این سنگ از سیاه یا خاکستری تیره تا قهوه‌ای مایل به قرمز عمیق متغیر است. اسكوريا معمولا تركيبی مشابه بازالت دارد اما می‌تواند ترکیبی مشابه آندزيت نيز داشته باشد. به دلیل وزیکول‌های آن چگالی نسبتا کمی دارد، اما به اندازه پوکه سبک نیست. هم چنین با پوکه متفاوت است چون دارای وزیکول‌های بزرگتر با دیواره‌های ضخیم‌تر است.

 

ویژگی اسکوریا

شکل 4. ویژگی های اسکوریا

در یک نگاه کلی می‌توان ویژگی‌های اسکریا را به صورت زیر بیان کرد:

 1. منبع نام: کلمه scoria از یونانی skoria  یعنی زنگ زدگی آمده است
 2. بافت: آپانیت و وزیکولار (حاوی حفره‌های بزرگ گاز است)
 3. ترکیب: متوسط ​​(آندزیتی) تا مافیک (بازالت)
 4. رنگ: سیاه یا قهوه‌ای تیره
 5. درجه سختی: 5-6
 6. نرخ خنک کننده: سریع، برون ریزی
 7. سایر خصوصیات: وزیکولار مانند پوکه، اما متراکم و تیره با وزیکول‌های بزرگتر
 8. منبع: اکستروژن/ آتشفشانی
 9. ترکیب مواد معدنی: بیشتر شیشه
 10. محیط زمین ساختی: نقاط داغ مرزی یا درون اقیانوسی
 11. مقایسه‌ها: اسكوریا از نظر وجود سنگ وزیكول‌های بزرگتر و دیواره‌های وزیكول ضخیم‌تر از پوكه، از این رو متراكم‌تر است. این اختلاف احتمالا نتیجه ویسکوزیته ماگما کمتر است، که باعث انتشار سریع فرار، رشد حباب، انسجام و ترکیدن می‌شود.

رنگ Scoria

هر سنگ با توجه به شرایطی که در منطقه بر روی آن رخ می‌دهد دارای رنگ‌های مختلفی است. با توجه به رنگ اسکریا، از اسکریا در صنایع مختلف استفاده می‌کنند‌.

رنگ‌هایی که در اسکریا وجود دارد عبارتند از:

 1. سیاه و سفید
 2. قرمز
 3. خاکستری تیره مایل به سیاه و سفید

اسکوریا از چه چیزی ساخته شده است؟

  آیا تا به حال بطری را که حاوی یک نوشیدنی گازدار است به آرامی باز کرده و شکل گیری حباب‌های گاز را روی دیواره‌های بطری مشاهده کرده‌اید؟ حباب‌ها بزرگتر می‌شوند و از بطری یک گاز خارج می‌شود و به دنبال آن کف زیادی از بطری خارج می‌شود. کاهش فشار هوا و فرار گاز از یک نوشیدنی همان روشی است که هنگام خارج شدن ماگما از منافذ آتشفشانی رخ می‌دهد. کف معادل چیزی است که در اثر انجماد، تبدیل به اسکریا خواهد شد. Scoria یک سنگ آذرین آتشفشانی است. هم چنین به عنوان بازالت scoriaceous نامیده می‌شود، اصطلاحی که معمولا برای نشان دادن پوکه بازالت استفاده می‌شود.

اجزای تشکیل دهنده اسوریا (Scoria)

شکل 2. اجزای تشکیل دهنده اسوریا (Scoria)

 

 • این ماده معمولا تقریبا از 50٪ سیلیس و 10٪ اکسید کلسیم با محتوای کمتر پتاس و سودا تشکیل شده است.
 • این یک سنگ آذرین اکستروژن است که مواد معدنی اصلی آن پلاژیوکلاز، پیروکسن و الیوین است.
 • محتوای جزیی ممکن است شامل آپاتیت، بیوتیت، هماتیت، هورنبلند، ایلمنیت، مگنتیت و کوارتز باشد.

 

آیا Scoria همان پوکه معدنی است؟

اگر دیگر مقاله‌های ما را مطالعه کرده باشید، درمی‌یابید که روش تشکیل پوکه معدنی بسیار شبیه به اسکوریا است اما نباید آن‌ها را با هم اشتباه گرفت، در این قسمت به بررسی تفاوت‌های این دو می‌پردازیم:

 • اولین تفاوتی که این دو سنگ معدنی دارند، رنگ آ‌ن‌ها است. این دو سنگ دارای املاح معدنی متفاوتی هستند به همین دلیل رنگ‌های متفاوتی دارند.
 • Scoria در مقایسه با پوکه معدنی دیواره ضخیم‌تری دارد و این به دلیل شرایط تشکیل آن است.

 • پوکه معدنی دارای حفرات بیشتر و ضخامت کمتری است به همین دلیل بر روی آب شناور می‌ماند اما Scoria این قابلیت را ندارد.
 • در بافت اسکوریا کریستال‌های معدنی دیده می‌شود اما پوکه معدنی به دلیل اینکه به سرعت سرد می‌شود، چنین چیزی در بافت خود ندارد.

انواع اسکوریا

 

انواع اسکوریا

شکل 3. انواع (Scoria)

پوکه اسکوریا بادامی

بزرگترین نوع پوکه اسکریا، پوکه بادامی نام دارد. این پوکه اسکوریا بزرگترین سایز را در بین تمامی پوکه‌های اسکریا دارد. این پوکه معدنی دارای خصوصیات زیر می‌باشد:

 1. یکی از قدیمی‌ترین سبکدانه‌های که در تمامی طول تاریخ مورد استفاده بشر قرار گرفته است اسکریا بادامی است.
 2. این سبکدانه معدنی زمانی پدید می‌آید که مواد سیلیکانی حاصل از آتشفشان، فورا بعد از خروج از آتشفشان وارد آب‌های دریاها و دریاچه‌ها شوند.
 3. هنگامی ‌که مواد سیلیکانی حاصل از آتشفشان وارد آب می‌شوند دمای آن‌ها کاهش می‌یابد و رفته‌رفته به سبکدانه اسکریا تبدیل می‌شوند.
 4. اسکریا بادامی رنگ‌های متفاوتی دارد و در اندازه‌های بین 18 تا 30 میلی‌متر و وزن این سبکدانه 550 کیلوگرم در هر مترمکعب است.

پوکه Scoria بادامی کاربردهای فروانی دارد که برخی از آنها عبارتند از:

 • استفاده در کشاورزی و باغداری
 • استفاده در ساخت شیب ساختمان
 • استفاده در صنعت پزشکی برای جداسازی لایه‌های مرده زیر پوست کف پا

پوکه اسکوریا گردویی

پوکه اسکریا گردویی نیز یکی از پوکه‌های اسکریا است. این پوکه اندازه‌ای نسبتا بزرگ دارد. هر چه اندازه پوکه اسکریا گردویی بیشتر می‌شود از وزن آن کاسته می‌شود.

پوکه اسکریا گردویی در انجام کارهای مختلفی در طول تاریخ مورد استفاده بشر قرار گرفته است. از این پوکه اسکریا برای ساخت شیب کف ساختمان، ساخت شیب پشت‌بام، ساخت شیب بین طبقات، سنگشور کردن پارچه و … استفاده می‌شود.

پوکه اسکوریا فندقی

پوکه اسکریا فندوقی نوعی دیگر از انواع پوکه Scoria است که در معادن شهر قروه به فراوانی یافت می‌شود. این نوع پوکه اسکریا وزن بسیار کمی دارد و از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. از پوکه اسکریا نخودی در دیوارچینی، ساخت ملات، ساخت دیوار آماده و … استفاده می‌شود.

پوکه اسکوریا نخودی

یکی دیگر از پوکه اسکریا، پوکه اسکریا نخودی نام دارد. این پوکه از نظر اندازه تقریبا با پوکه اسکریا فندوقی یکسان است. در این نوع پوکه اسکریا تنوع رنگی فراوانی وجود دارد. از پوکه اسکریا نخودی در انجام امور مختلفی قبیل: تهیه ملات، ساخت آسفالت، ساخت بتن و … استفاده می‌شود.

پوکه اسکوریا عدسی

نوعی دیگر از پوکه Scoria ، پوکه اسکریا عدسی نام دارد که اندازه کوچکتری نسبت به پوکه اسکریا نخودی دارد. این نوع پوکه اسکریا سرشار از تخلخل است و از قدرت بسیار بالایی برخوردار است. پوکه عدسی اسکریا در رنگ‌های مختلفی به چشم می‌خورد.

این نوع پوکه اسکریا کاربردهای گوناگونی دارد که برخی از این کاربردها عبارت‌اند از: استفاده پوکه اسکریا عدسی در ساخت دیوارهای آماده، استفاده از پوکه اسکریا در تزیین دیوارهای داخلی و خارجی، استفاده پوکه اسکریا در تصفیه آب و …

پوکه اسکوریا ماسه ای

یکی از انواع پوکه اسکریا، پوکه اسکریا ماسه‌ای است که کوچکترین نوع پوکه اسکریا است. این پوکه تقریبا بی‌وزن است و اندازه نسبتا کوچکی دارد. پوکه Scoria ماسه‌ای کاربردهای فروانی دارد. از پوکه اسکریا ماسه‌ای برای قلمه‌زنی گیاهان، ساخت سیمان، ساخت بلوک سبک و … استفاده می‌شود.

خصوصیات انواع پوکه اسکوریا

پوکه‌های اسکوریا خصوصیات منحصر بفرد فراوانی دارند که این خصوصیات را در هر ماده‌ای نمی‌توان یافت. به‌عنوان مثال:

 1. انواع پوکه اسکوریا دارای حفره‌های گازی فراوانی هستند که باعث ایجاد نوعی حالت متخلخل در آن‌ها شده است.
 2. درجه سختی این تولیدات 5 تا 6 درجه تعیین شده است که به معنی این است که فشارهایی متوسط را تحمل می‌کند و تحت این فشارها شکسته یا دچار دگرگونی نمی‌شود.
 3. Scoria از لحاظ زمین شناسی در نقاط داغ یا بین اقیانوس‌ها شکل می‌گیرد. محبوبیت زیاد این سنگ‌ها به دلیل وزن سبک آن‌هاست و همین باعث شده که در بین بلوک‌های ساختمانی ممتاز گردد. در مراحل شکل دهی به دلیل همین سبکی سنگ‌ها به هر صورتی در می‌آیند.
 4. رنگ این سنگ‌ها به صورت تیره یا مشکی هستند که به دلیل خاصیت آتش گیری تغییر رنگ می‌دهند. 
 5. مواد معدنی که در این سنگ‌ها به کار می‌روند اغلب شیشه‌ای هستند که باعث می‌شود، درخشان‌تر به نظر  آیند.
 6. به دلیل اینکه تراکم بالایی دارند به عنوان عایق در نظر گرفته می‌شوند و از طرف دیگر چون مقاومت حرارتی بالایی دارند پس مصارف تجاری زیادی در تکنولوژی امروزی ایجاد می‌کنند.

کاربرد این سنگ معدنی چیست؟

کاربرد اسکوریا در باغبانی و فضا سازی

شکل 5. کاربرد Scoria در باغبانی و فضا سازی

نکته بسیار جالب در خصوص پوکه معدنی قروه یا همان اسکوریا این است که درصد نگهداری از اسکوریا نسبت به پومیس بیشتر می‌باشد. اما کاربرد Scoria در چه صنعتی می‌باشد. در ذیل کاربرد اسکوریا را به شما معرفی می‌کنیم.

 • وزن بتن ساخته شده با اسکوریا تقریبا 100 پوند بر فوت مکعب است. این در مقایسه با بتن ساخته شده با شن و ماسه معمولی که حدود 150 پوند بر فوت مکعب وزن دارد، یک صرفه جویی در وزن است. این صرفه جویی در وزن باعث می‌شود که ساختمان‌ها با فولاد سازه کمتری ساخته شوند.
 • از اسکوریا بیشتر در دکوراسیون‌های خارجی و داخلی استفاده می‌شود.
 • Scoria خرد شده به عنوان گرانول‌های بام، پوشش زمین در پروژه‌های چشم انداز و به عنوان یک بستر در باغبانی هیدروپونیک استفاده می‌شود. Scoria همچنین به عنوان rip-rap، سنگ زهکشی و استفاده در جاده با کیفیت پایین استفاده می‌شود. مقادیر اندکی از Scoria به عنوان سنگ سونا و به عنوان گرمکن در کوره‌های کباب استفاده می‌شود.
 • این نوع سنگ معدنی در سنگ فرش خیابان نیز به کار برده می‌شود.
 • هوای محبوس شده در scoria، بتن سبک را به عایق بهتری تبدیل می‌کند. ساختمان‌های ساخته شده با این بتن سبک می‌توانند هزینه‌های گرمایش و سرمایش کمتری داشته باشند.
 • ایجاد طرح‌های هنری (مانند مجسمه سازی و آثار تاریخی، هنری) با اسکوریا امکان دارد.
 • اغلب در کارهای محوطه سازی و زهکشی استفاده می‌شود.
 • Scoria در مصالح تزئینی ساختمانی و مصالح ساختمانی نیز کاربرد دارد.
 • در سایت‌های چاه نفت برای محدود کردن مشکلات گل و لای با ترافیک کامیون‌های سنگین استفاده می‌شود.
 • این سنگ در حوزه کشاورزی هم استفاده می‌شود.
 • هم چنین در جاده‌های پوشیده از یخ و برف به عنوان کمک کششی استفاده می‌شود.
 • در حوزه پزشکی به عنوان یک لایه بردار پوست به کار می‌رود.
 • یکی از اصلی‌ترین کاربردهای scoria در تولید سنگدانه‌های سبک است. این سنگ به اندازه‌های دلخواه خرد شده و برای مصارف مختلف فروخته می‌شود.

جدول دانه بندی

جدول دانه بندی اسکوریا به معنای جدا سازی سنگ‌دانه‌های Scoria قروه از نظر وزن و اندازه از یکدیگر است. توسط جدول دانه‌بندی هر یک از سنگ‌دانه‌ها با توجه به اندازه‌شان از یکدیگر جدا شده و در جدول مخصوص خود قرار می‌گیرد. جدا سازی دانه‌ها از یکدیگر برای جدول دانه بندی توسط آزمایش خاصی انجام می‌شود.

هدف از این آزمایش برای جدول دانه‌بندی استفاده آسان‌تر و بهینه‌تر برای مصرف کنندگان گرامی است که با توجه به نیازشان توسط جدول دانه بندی، Scoria مورد نظرشان را به راحتی بیابند.

عواملی زیر همگی باعث شد تا جدول بندی Scoria ایجاد شود:

 1. کاربرد سنگ دانه‌ها
 2. استقامت
 3. ظرفیت دانه‌های Scoria
دانه های اسکوریا

شکل 6. دانه های اسکوریا

نحوه جدول دانه بندی اسکوریا قروه به چه صورت است؟

نحوه جدول دانه بندی اسکوریا قروه بصورت آزمایش با چندین الک انجام می‌شود.

 1. در ابتدا الک‌ها بروی یکدیگر چیده می‌شوند.
 2. نحوه چیدمان الک‌ها بصورتی است که ابتدا الکی که بزرگ‌ترین سوراخ‌ها را دارد قرار می‌گیرد.
 3. و بعد به همین ترتیب سایر الک‌ها با سوراخ‌های کوچک‌تر زیر الک اول قرار می‌گیرند.
 4. در آخر یک سینی بزرگ زیر الک‌ها قرار می‌دهند.
 5. بعد از اینکه الک‌ها به ترتیب روی هم چیده شدند، حال باید سنگ‌های Scoria درون الک اول ریخته شود.
 6. در محفظه الک اول بسته می‌شود.
 7. بعد از وارد شدن دانه‌های اسکوریا به الک دستگاه ویبره را روشن کرده تا عمل جدول بندی به خوبی انجام شود.
 8. بعد از گذشت 2 دقیقه هنگامی که دیگر دانه‌های Scoria با لغزش به الک پایین‌تر نیفتند، حال دستگاه لغزنده را خاموش می‌شود.
 9. میزان دانه‌های اسکوریا هر الک را ثبت می‌کنند.
 10. سپس میزان مقدار باقی مانده Scoria در هر الک در یک جدول قرار می‌گیرد و به همین ترتیب عمل جدول دانه بندی اسکوریا قروه صورت می‌گیرد.

 

مزایای جدول دانه بندی اسکوریا

 1. عمل دانه‌بندی اسکریا موجب شد تا هر کسی اسکریا مورد نظرشان را انتخاب کند.
 2. جدول دانه‌بندی اسکریا موجب صرفه جویی در وقت مصرف کننده و فروشنده شده است.
 3. با جدول دانه‌بندی اسکریا دیگر نیاز به جدا سازی دستی دانه‌های اسکریا نیست.
 4. جدول دانه‌بندی اسکریا موجب شد تا افراد بیشتری به اسکریا روی بیاورند.

 

چرا Scoria محبوب است؟

از دلایل استفاده از اسکوریا می‌توانیم به تخلخل بالا و همچنین وزن پایین این ماده اشاره کرد. شما می‌توانید این محصول را در تهران، شیراز، اصفهان و غیره خریداری کنید. سبک بودن این محصول باعث شده است که پیمانکاران اولین انتخاب آنها اسکریا یا همان پوکه معدنی قروه باشد. پیمانکاران با استفاده از Scoria به راحتی شیب برای ساختمان ایجاد می‌کنند. هم چنین استحکام زیاد این محصول نسبت به وزن آن باعث شد که این محصول در دیگر صنایع به کار گرفته شود. برای خرید و دریافت قیمت پوکه معدنی قروه شما می‌توانید به فروشگاه ما مراجعه کنید. در صورت هر گونه سوالی می‌توانید با کارشناسان ما تماس برقرار کنید.  

قیمت روز پوکه معدنی قروه بر روی تصویر کلیک کنید.       

اسکوریا بسته بندی شده

محققان و مهندسان صنعت و معدن به این موضوع دست یافتند که اگر اسکریا بسته‌بندی شده را به بازار عرضه کنند مورد استقبال بیشتری قرار خواهد گرفت و هر کس با توجه به نیازش مقدار اسکریا مورد نظر خود را که می‌تواند خریداری کند.

 1. در بسته بندی اسکوریا ابتدا انواع اسکریا از یکدیگر جدا سازی می‌شود.
 2. بعد از جدا سازی اسکریا نوبت به تهیه کیسه‌های مقاوم در اندازه‌های گوناگون است.
 3. بعد از تهیه کیسه، درون هر کیسه اسکوریا ریخته و درب آن را محکم می‌بندند.
 4. حال اسکریا بسته بندی شده است و تنها کافی است مشخصات Scoria چون: نام، وزن، قیمت خرید برای مصرف کننده، درجه سختی اسکوریا و غیره روی کیسه ثبت شود.
شکل 7. بسته بندی اسکریا (Scoria)

شکل 7. بسته بندی اسکریا (Scoria)

مزایای اسکوریا بسته بندی شده

 • بسته بندی کردن باعث صرفه جویی در زمان خرید می‌شود.
 • با بسته بندی آن می‌توانید با توجه به نیازتان اسکریا را خریداری کنید.
 • حمل و نقل آن زمانی که بسته‌بندی شده است بسیار آسان است.
 • با بسته‌بندی آن از هدر رفتن مقدار اضافه آن جلوگیری می‌شود.
 • در اسکوریا بسته‌بندی شده میزان کیفیت آن بروی کیسه‌اش ذکر شده است.
 • اسکریا بسته‌بندی شده را به سایر کشورهای توسعه یافته صادر می‌کنند و این موجب رونق اقتصادی می‌شود.
 • با استفاده از اسکوریا بسته‌بندی شده به راحتی می‌توان وزن آن را اندازه گرفت.

کاربرد اسکوریا بسته بندی شده

 • از بسته‌های اسکوریا در صنعت پزشکی برای لایه برداری سلول‌های مرده کف پا استفاده می‌کنند.
 • از اسکریا بسته‌بندی شده برای ساخت سنگ فرش و موزاییک استفاده می‌کنند.
 • در کشاورزی و باغداری اسکریا بسته‌بندی شده نقش بزرگی را ایفا می‌کند. وجود Scoria در خاک کشاورزی باعث می‌شود تا آب دیرتر تبخیر شود و املاح معدنی به گیاهان و درختان برسد.
 • در ایجاد هنرهای ترسیمی مانند: مجسمه سازی و ساخت زیور آلات از اسکریا استفاده می‌کنند.
 • در قلمه زنی گیاهان خانگی از اسکریا بسته‌بندی برای جلوگیری از پوسیده شدن ریشه گیاهان استفاده می‌کنند.
شکل 8. قیمت اسکریای بسته بندی شده (Scoria)

شکل 8. قیمت اسکریای بسته بندی شده (Scoria)

معرفی قیمت انواع اسکوریا قروه

قیمت اسکوریا بسته بندی شده

مسلما قیمت اسکریا بسته‌بندی شده یکی از مهم‌ترین حسن‌های خرید اسکریا است. اگر قصد خرید اسکریا را دارید در اولین گام می‌توانید به مراکز فروش اسکریا بروید و قیمت دقیق را بروی کیسه اسکریا بسته بندی شده ببینید. یا می‌توانید به سایت‌های معتبر فروش اسکریا مراجعه کنید و قیمت دقیق را مشاهده نمایید.  

قیمت پوکه اسکوریا بادامی

بزرگترین پوکه اسکریا، پوکه اسکریا بادامی نام دارد. قیمت پوکه بادامی اسکریا وابسته به درجه سختی و اندازه آن مشخص می‌گردد. هر چه جسته پوکه اسکریا بادامی بزرگ‌تر باشد وزن و قیمت آن کمتر می‌شود.

قیمت پوکه اسکوریا گردویی

پوکه اسکوریا گردویی را در درجه‌بندی‌های مختلفی می‌توان یافت که میزان تحمل فشار هر درجه با دیگری متفاوت است. از این رو قیمت ثابتی را نمی‌توان برای پوکه اسکوریا گردویی اعلام کرد.

قیمت پوکه اسکوریا نخودی

این نوع پوکه اسکریا کاربردهای فروانی دارد و در رنگ‌های متفاوتی دیده می‌شود. مصرف کنندگان این محصول با توجه به نیازشان می‌توانند این پوکه اسکریا را خریداری کنند. برای مشاهده قیمت پوکه اسکریا نخودی می‌توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

قیمت روز پوکه معدنی قروه بر روی تصویر کلیک کنید.       

قیمت پوکه اسکوریا فندوقی

این نوع پوکه اسکریا کاملا شبیه به پوکه اسکریا نخودی و درجات سختی متفاوت است. قیمت پوکه اسکریا فندوقی وابسته به درجه سختی آن مشخص می‌گردد.

قیمت پوکه اسکوریا عدسی

پوکه اسکریا عدسی نیز نوع دیگری از پوکه اسکریا است که جسته کوچکتری نسبت به پوکه اسکریا فندوقی دارد. پوکه اسکریا عدسی در انجام کارهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پوکه در درجات سختی متفاوتی به بازار عرضه می‌شود تا کاربران در هر درجه‌ای که می‌خواهند این نوع پوکه اسکریا را دریافت کنند. برای مطلع شدن از قیمت پوکه اسکریا عدسی می‌توانید به مراکز فروش این محصول مراجعه نمایید.

قیمت پوکه اسکوریا ماسه‌ای

کوچکترین نوع پوکه اسکریا، پوکه اسکریا ماسه‌ای نام دارد. این نوع پوکه اندازه بسیار کوچکی دارد و از وزن بسیار کمی هم برخوردار است. قیمت پوکه اسکریا ماسه‌ای وابسته به خصوصیات آن و میزان خرید مشتری اعلام می‌گردد.  

قیمت انواع اسکوریا قروه

 

خواص اسکوریا قروه

در این قسمت قصد داریم به گفتگو درباره‌ی خواص اسکوریا قروه بپردازیم. اسکوریا قروه خواص فراوان و گوناگونی دارد از این ‌رو در انجام کارهای مختلف از این محصول استفاده می‌شود.

 1. از خواص اسکوریا قروه می‌توان به کاربرد آن در ساخت ‌و ساز اشاره کرد. در ساختمان ‌سازی برای ساخت شیب پشت ‌بام، شیب بتن طبقات و همچنین برای پر کردن کف ساختمان‌ها از اسکوریا قروه استفاده می‌شود.
 2. از دیگر خواص اسکوریا قروه می‌توان استفاده این محصول در کشاورزی و باغداری را نام برد. در کشاورزی و باغداری اسکوریا قروه را با خاک کشاورزی مخلوط کرده و از آن استفاده می‌کنند. این امر موجب می‌شود تا ذرات خاک به هم چسبیده نشوند و آب مدت طولانی بر روی خاک باقی بماند.
 3. یکی دیگر از خواص اصلی اسکوریا قروه تهیه بلوک سبک و دیوار آماده هلبکس است. اصلی‌ترین عضو تشکیل‌دهنده این دو محصول اسکوریا قروه است.
 4. همچنین از خواص اسکوریا قروه می‌توان به نقش اعظم این محصول در تهیه بتن مقاوم اشاره کرد.
 5. از دیگر خواص اسکوریا می‌توان به استفاده این محصول در صنایع نساجی و تصفیه آب فاضلاب اشاره کرد که اسکوریا قروه نقش بزرگی را ایفاء می‌کند.
 6. دیگر خواص اسکوریا قروه را می‌توانیم به کاربرد این محصول در پزشکی و داروسازی اشاره‌ کنیم.

جایگزین اسکوریا

برای اسکوریا جایگزینی وجود دارد که از گرم شدن خاک رس در یک کوره دوار در شرایط کنترل شده به دست می‌آید. این جایگزین همان ویژگی‌های صلی، ظاهری و حفره‌ای را دارد که تحت عنوان “خاک رس گسترش یافته” شناخته می‌شود.

7 دلیلی که باعث محبوبیت اسکوریا قروه گردیده است.

 1. یکی از اصلی‌ترین دلایلی که موجب محبوبیت اسکوریا قروه شده است، وجود تخلخل در این محصول است.
 2. تخلخل باعث شده تا اسکوریا قروه عایق سرما، گرما و صوت شود.
 3. وزن کم اسکوریا قروه نیز یکی از عواملی است که موجب محبوبیت اسکوریا شده است.
 4. همچنین اسکوریا قروه از مقاومت بالایی در برابر ضربه برخوردار است.
 5. اسکوریا قروه به دلیل پدید آمدن در دمای بسیار بالا غیرقابل ذوب شدن است.
 6. دیگر اینکه اسکوریا قروه تاریخ انقضا ندارد و برای همیشه می‌توان از این محصول استفاده کرد.
 7. اسکوریا قروه از خواص آنتی باکتریال برخوردار است.
 8. در اسکوریا قروه املاح معدنی فراوانی وجود دارد که موجب بهبود رشد گیاهان می‌گردد.

انواع پوکه اسکوریا

چند نکته ساده که در هنگام خرید اسکوریا قروه باید رعایت کنید.

در هنگام خرید اسکوریا قروه چند نکته را باید در نظر داشته باشید تا محصول مرغوبی را خریداری نمایید.

 1. در مرحله اول سعی کنید اسکریا قروه درجه ‌یک خریداری نمایید.
 2. هر چه سطح اسکریا قروه اسفنجی‌تر باشد مرغوبت آن بیشتر است.
 3. رنگ اسکریا قروه هیچ تاثیری بر کیفیت این محصول ندارد.
 4. هر چه حجم اسکوریا قروه بیشتر باشد وزن آن کمتر می‌شود.

امیدوارم مقاله “اسکوریا (Scoria)” مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

در صورت نیاز در قسمت  تماس با ما با ما همراه باشید.

قیمت روز پوکه معدنی قروه بر روی تصویر کلیک کنید.       
5/5 - (6 امتیاز)

1 دیدگاه دربارهٔ «اسکوریا»

 1. مقاله خیلی خوب خسته نباشید.
  اسکوریا درست هست یا اسکریا؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.