اسکوریا چیست
خانه » دانستنی‌های پوکه معدنی 🌋 » اسکوریا چیست

اسکوریا چیست

 • 3 min read

اسکوریا چیست

خیلی از افراد اسکوریا را نمی شناسند ولی برخلاف آن پوکه معدنی قروه را کاملا می شناسند. اسکوریا چیست و چه کاربردی دارد؟ اسکوریا در واقع همان پوکه معدنی قروه می باشد که در کردستان بیشتر موجود است. اسکوریا یک نوع سنگ آذرین می باشد که دارای ظاهری با حباب گرد است. اسکوریا بر اساس ظاهر، اندازه و کیفیت اسکوریا مورد استفاده در صنایع مختلف قرار می‌گیرد.

رنگ اسکوریا

هر سنگ با توجه به شرایطی که در منطقه بر روی آن رخ می دهد دارای رنگ های مختلفی است. با توجه به رنگ اسکوریا، از اسکوریا در صنایع مختلف استفاده می کنند‌. اما چه رنگ هایی اسکوریا داراست؟ رنگ هایی که اسکوریا وجود دارد عبارت است از:

 1. اسکوریا سیاه و سفید
 2. اسکوریا قرمز
 3. اسکوریا خاکستری تیره مایل به سیاه و سفید

اسکوری چیست

کاربرد اسکوریا

نکته بسیار جالب در خصوص پوکه معدنی قروه یا همان اسکوریا این است که درصد نگهداری از اسکوریا نسبت به پومیس بیشتر می باشد. اما کاربرد اسکوریا در چه صنعتی می باشد. در ذیل کاربرد ایکوریا را به شما معرفی می کنیم.

 1. از پوکه معدنی قروه بیشتر در دکوراسیون های خارجی و داخلی
 2. سنگ فرش خیابان
 3. ایجاد طرح های هنری (مانند مجسمه سازی و آثار تاریخی، هنری) با اسکوریا امکان دارد.
 4. مصالح تزئینی ساختمانی و مصالح ساختمانی
 5. استفاده در حوزه کشاورزی
 6. استفاده در حوزه پزشکی به عنوان یک لایه بردار پوست

انواع اسکوریا

اسکوریا دارای انواع مختلفی می باشد. که در ادامه انکاع اسکوریا را بررسی می کنیم.

 1. اسکوریا بادامی
 2. اسکوریا نخودی
 3. اسکوریا فندوقی
 4. اسکوریا ماسه ای
 5. اسکوریا عدسی

چرا اسکوریا محبوب است؟

از دلایل استفاده از اسکوریا می توانیم به تخلخل بالا و همچنین وزن پایین این ماده اشاره کرد. شما می توانید این محصول را در تهران، شیراز، اصفهان و غیره خریداری کنید.  سبک بودن این محصول باعث شده است که پیمانکاران اولین انتخاب آنها اسکوریا یا همان پوکه معدنی قروه باشد. پیمانکاران با استفاده از اسکوریا به راحتی شیب برای ساختمان ایجاد می کنند. همچنین استحکام زیاد این محصول نسبت به وزن آن باعث شد که این محصول در دیگر صنایع به کار گرفته شود. برای خرید پوکه معدنی قروه شما می توانید به فروشگاه ما مراجعه کنید. در صورت هر گونه سوالی می توانید با کارشناسان ما تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *